LCD ısısde çalışıyor breadboard da çalışmıyor

forumdan alıntı
'' ISIS senin kodun çoğu kısmını yok sayar. ISIS te simülenin çalışması gerçek hayatta çalışmasını gerektirmez. ''

https://forum.donanimhaber.com/pic-16f877-ile-breadboard-da-led-yakma-uygulamasi--64741595
Evet biliyorum. Led i yakıp söndürebiliyorum devreyi kurup programı attığımda ancak lcd hiç çalışmıyor.

forumdan alıntı
'' ISIS senin kodun çoğu kısmını yok sayar. ISIS te simülenin çalışması gerçek hayatta çalışmasını gerektirmez. ''

https://forum.donanimhaber.com/pic-16f877-ile-breadboard-da-led-yakma-uygulamasi--64741595

Bu alıntının ilk cümlesi yanlış, isis kodu konfigurasyonun bir kısmı hariç olduğu gibi çalıştırır,
konfigurasyon da belirtilen ayarlarda
isis te picin üzerine çift tıklayıp açılan pencerede yapılır.

Kod değil donanım bağlantısı biraz yok sayılır,
parazit yoktur, besleme bacakları otomatik bağlıdır ...

forumdan alıntı
'' ben sorunu kendim çözdüm 1. uca yanı mclr ucuna bağlanan direnç 10k değilde 4.7k olucakmış kitapta yanlış yazıyor. ''

Buda yanlış,
4k7 bağlansa daha iyi olur ama 10k da %99.99 çalışır,
sorun başka bir şekilde çözülmüştür, çözen çözümü buna atfetmiştir.

Şema ve bağlantıların detaylı fotoları olmadan
bu konuda yazılan cevaplar yemsiz olta sallamaya benzer, ya tutarsa.

Yinede sık yaşanan bir problem,
canınızı sıkmayın çözülür.

Kısmı alıntı !!!
Şema ve bağlantıların detaylı fotoları olmadan
bu konuda yazılan cevaplar yemsiz olta sallamaya benzer, ya tutarsa.

Merhaba Sn @karaapak hocam bilğilendirilmeleriniz için teşekkürler ,

Bu konunun çözüm yolu için , ilk ne yapılacağını söylemiş ( yolunu göstermiş ) oldunuz .
Veri ( sorunun bilğisi ) verilmeden veri ( cevap bilğisi ) alınmayacağı .

Kısmı alıntı !!!
yapmış olduğunu devrenin ayrıntılı fotorğaflarını ve malzemelerinizi vs gibi yayınlayın .

fotoğraf hariç . gerisini hikayeden yazmışım .

Kolay Glsin , Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Sonunda devrem çalıştı:). Ben RW pinini direk gnd ye vermiştim son bağlantımda programda da belirttiğim gibi Pic in D2 pinine bağladım ve çalıştı. Bütün bağlantılarımı en baştan yaptım ancak sanırım sorunum RW idi. Herkese kolay gelsin. Selam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri