Ladder Türk Plc Programı...

giriş çıkış ve timer counter kısaltmaları ile ilgili dökümanınız varsa ekleyebilirmisiniz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok güzel bir çalışma. Başarılarınızın devamını dilerim.
1-Yapılan işlemi geri veya ileri almak için seçenek yok. Cntr+Z, Undo işlemi eksik.
2-Kontaklar arasına yeni kontak eklenmiyor. Bir kontak eklemek için network'ü tekrar yazmak gerekiyor.
3-Download ile Upload ikonlarına hep gıcık olmuşumdur. Bu ikonlar yerine PC>PLC ve PLC>PC şekillerle gösteren ikon seçilirse çok daha güzel olacaktır. Bu şekilde karışıklık önlenecektir.

maalesef siemensci olduğum için ister istemez o sistemi yansıtıyorum. İleriki aşamada diğer plc'leri inceliyecem.

arkadaşlar yeni üye oldum herkeze selam fanuc kontrol paneli programlama yani similasyon burdan bunu yapabiliyormuyuz yardımcı olurmusunuz

programınız yeni indirdim.güzel bir çalışma olmuş. similasyon ve blok oluşturulabilme özelliliği ve blok oluşturabilme özelliğini çok daha güzel olabilir. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Simulasyon yok ama blok oluşturma özelliği var. sol taraftaki ağaç görüntüsü üzerinde sağ kilik yaptığınızda açılan menüden blok işlemleri yapabilirsiniz (Pb,Fb,Db'larda)

arkadaşlar ben wscad 5.1 programını ındırdım ama çok karışık gelıo yardımcı olurmusunuz

Merhaba ,

Var mı bir yenilik , çalışmalara devam mı ?

kolay gelsin

Maalesef Ladder Türk çalışmalarına biraz ara verdik. Araya WinTr Scada programını aldık. Kısmet olursa Yılbaşına yetiştiricem. Ladder Türk'e daha sonra devam edeceğiz. Taklaşık 3-4 aylık bir gecikme olucak.
Wintr Her plc ile modbus üzerinden haberleşebilecek. Daha sonra farklı protokoller ekliyeceğim. Bu Scada programının beklentilerinizin üstünde olacağına inanıyorum.

Ekli dosyalar

• Screen Designer.jpg
    Screen Designer.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 125
  • Connection menager.png
    Connection menager.png
    77.5 KB · Görüntüleme: 94
Bu programın bir kullanım klavuzu varmı acaba ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,264
Kullanıcılar
450,086
Son üye
Lyewor_

Yeni konular

Geri