Ladder Türk Plc Programı...

çok güzel bir çaba tebrik ederim . yanlız şunu sormak isterim bu leaderi hangi plc lere yazacağız . diğer desteklediği haberleşme protokelleri ne ? can open profibus modbus yada opc nasıl olacak yoksa sadece akıllı röle mi olacak bu konuda açıklama yaparsanız ona göre indirip üzerinde çalışalım.. yada sizin fultek scadan uzak io ilemi haberleşecek . öle bişi olsa süper bişi olur .. yani plcye gerek almadan Scada üzeriden yazıp codesyse uyumlu yani iec 61131-3 e uygun bir uzak io la habeleşebilirsek işimize yarabilir .. eleştiride bulunamam ama şimdi indirip deneyecem .. size dönüş yaparım
Ben uzun yıllardır çalışıyorum otomasyon işinde ama plc konusunda yeniyim iki üç adet kitap aldım öğrenmeye çalışıyorum programı indirip egzersiz yapma amaçlı başladım sizler gibi usta değilim ona göre bana yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri