Ladder olarak pic programlama

Parsic programını deneyin pic programlamanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Parsic pic programlamayı amaç değil araç olarak kullanmak isteyenler için birebir.

sn ayhani hocam sizin eğitim setinizi kasım ayında almıştım. parsic gerçekten çok güzel ve kolay bir program. şahsen menun kaldım.

benim sizden bir ricam olacak.
seri bilgi sağlayan ds1820-sth11 - port çoklayıcılar v.b parsicde kullanılabiliyormu?
kullanılıyorsa örnek program verebilirmisiniz..
şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ben bu ldmicro ile 16F877A pic programlayamıyormuyum :S

denemek için start mühürlü, stop butonlu basit bir şema yaptım. ama çıkardığı hex dosyasını yazdırdığımda yazıyor.

Start to program FLASH - ok
Start to program ID - ok
Start write Configuration - ok

Test yapınca,

Blank-Check :
## 89 error(s) in FLASH
-- ID is blank
-- EEPROM is blank
(-- 1 error(s) in CONFIG, don't care)

Diye birçok hata alıyorum, nerde yanlış yapıyorum.

Ewt çok uğraştırıyor.

Parsic' i de denemenizi tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ldmicro kadar kolay bir program yok bende birsürü proje yaptım çok kolay ve kullanşlı yazılım dillerine kafa yormak istemeyenler için ideal jonathan westhues e teşekkür ettim şu an hala aktif bir forum sayfası var projelere destek veriyor yazılımı free kim yaparki bunu bence bu yazılım gemodan daha iyi çünki ikisinide çok denedim yeterki donanımı iyi tasarlayın adc,pwm.uart gibi daha bir çok özellik var

arkadaşlar tarif ettiğin gibi bir program duymuştum. fakat ladder tip programlamada çoğu durumda kısıtlanacaksın örneğin lcd sürmek gibi çünkü lcd kütüphanesini tanıtman gerekiyor ladder la bunu yapabilirmisin emin değilim.
ama algoritma mantığına hakimsindir anladığım kadarıyla bu durumda ben sana flowcode diye bir program önereceğim.bak incele memnun kalacaksın tahminim.
ama bu tip programlamalarda hex e çevirdiğinde normal yazılımlarla yapılan programlamalara göre dosya boyutu çok daha büyük oluyor haberin olsun örneğin aynı işi ccs de 1kb hex dosyası flowcode ve benzeri programlarda 3kb ve üzeri çıkıyor.basit amaçlı uygulamalarda sorun olmuyor ama daha komplek yazılımlarda çok sıkıntı yaratır.

pic programlayacaksanız serdar çiçeğin CCS C ile PIC Programlama kitabına bi bakmanızı öneriririm. C biliyorsanız kolaylıkla pic programlayabilirsiniz bu şekilde

arkadaşlar ldmicro kullanmaya yeni başladım . ladder i plc den biliyorum . bir usbpic programlama cihazı aldım . markası TEKO-USBPİC2 kullandığım program DIY K 128 v141204
Ldmicro da hazırladıgım programı hex olarak alıyorum . pic e yukleme esnasında fuse ayarlarını değiştiremiyorum.
ve pic tek kullanımlık oluyor . silip tekrar yukleme yapamıyorum .
bu cihaza uygun başka bir yükleme programı varmı.
ldmicro da pic configurasyon otomatikmi.? teşekkürler

@cross
ldmicro ile oluşturduğun hex dosyasını k128 proğramını açıp Load butonu ile hex dosyasını çağırdıktan sonra
Fuses yazan buton var sağ alta oraya basıp fuse ayarlarını yapıyorsun ben böyle yapıyorum.
kolay gelsin.

ben pic ile input output kontrolü yapmak istiyorum . analog bir veri işlemiyeceğim .
bu fuses ayarları 16f84 te yok . sadece kristal seçip wdt disable yapıyordum .
16f877 de iç sigorta diye bir olay varmış. bu yüzden biraz entegre harcadım bulamadım. yardımcı olursan sevinirim . _ali29_
BODEN =
CPD =
DEBUG =
CODEPROTECT=
PWRTE=
LVP=
WRTenable=
pic i tekrar silip programlamak istiyorum . ama karşıma çıkan kutuda.
rom =noterased
eeprom=erased
ıd =erased
fuse =erased
yazıyor normalmı??

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952