L297 entenresi ile step motor kumanda devresi lazım?

nrttnskr

Üye
L297 entenresi ile step motor kumanda devresi lazım araştırmalar yaptım devreyi buluyorum ama hepsinde L298 entegresi ile beraber bağlamışlar.. sadece L297 entegresi ile step motor kontrol devresi hakkında yardım edebilirmisiniz... kolay gelsinn..

tek başına l297 step motoru kontrol etmek için yeterli değildir. sadece logic sinyaller üretir tek başına, transistör gibi çıkış katları olmadığından l298 veya başla bir H köprü devre ile kullanmalısınız...

tamamen başka bir örnek devre

sadece 16f628 ile step motor kontrol

çok teşekkür ediyorum yardımın için ama bu ödevi bana üniversitede hoca erdi kontrol edilmeyecek bir elemanın kullanılmasını benden neden istemiş olabilir acaba.. yardımın için çok teşekkür ediyorum allah razı olsun..

çok teşekkür ediyorum yardımın için ama bu ödevi bana üniversitede hoca erdi kontrol edilmeyecek bir elemanın kullanılmasını benden neden istemiş olabilir acaba.. yardımın için çok teşekkür ediyorum allah razı olsun..

hoca olmak herşeyı bılıyor anlamına gelmezkı elektrik elektronik devrelerı dıye kitap yazan hocalar vardı eskıden oğrencıye dönem ödevi verıp olduğu gıbı yanlış doğru kontrol etmeden kitap basanlar vardı hatta örnek verebılırım sonmez abay bu adamın kıtaplarındakı devrelerden doğru durust çalışanına denk gelmedım internet yokken kitap kiymetlıydı binlerce sattılar

ban bu konuda yardım ede bılırmısın bu uygulamayı ben nasıl yapabılırım parca halınde kullanım klavuzlu satın alabılecegım bır yer varmı acaba

L297 çıkışına transistör ya da mosfet ile H bridge yaparak çözebilisin. Anahtar kelime H Bridge olacak şekilde arat.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,263
Son üye
gerdani

Yeni konular

Geri