lunatica

Üye
Sevgili arkadaşlar, Sistemde 1adet start butonu 1 adet stop butonu bulunacak. Starta basıldığında 10 saniye çalışıp motor duracak .Stop butonuna herhangi bir zamanda (motor çalışırken veya dururken) motor ne olursa olsun 5 sn çalışıp sonra duracaktır.  Arkadaşlar bu final sorumuzdu. Yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim. Çok acil. Teşekkürler...

sn. arkadaşlar soru üzerinde değişiklik yaptım. Valla yardımcı olursanız çok sevinicem...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ustam bu soruda bir eksik var gibi, iki butonda durduruyorsa, bu motor nasıl çalıştırılacak peki?

iyi paylaşımlar

:)
sanırım stopa basılacak.5 saniye çalışıp duracak.Bu 5 saniyelik süre zarfında starta basılırsa beş saniyeyi doldurmadan duracak.bu 5 saniyelik süre zarfında stopa basılırsa 5saniye çalışma süresi yeniden başlayacak.
Sanırım hoca final sabahı yenge ile kavga etmiş :)

Sn.m-usta-fa
Çalışma sistemi böylemi bilmem ama hoca konusunda haklı olabilirsiniz :)

ya soru kağıdının makineyle çekilmiş hali var final kağıdından okudum direk

"Starta basıldığında 10 saniye çalışıp motor duracak " kusura bakmayın makinada çıkmayan kısım varmış arkadaşlara danıştım şimdi Gülümseme

Sn.lunatica soruyu baştan toparlamanda fayda var bence

Saygılar

sn abuzettin20. arkadaşımız soruyu değiştirerek toprlamış.
bir de biz cevabı toparlayabilsek harika olacak

Sn.m-usta-fa üstad benden bu kadar artık sıra sizin :)
Kolay gelsin (Yoksa bi elektrikçimi çağırsak) :)

Bu arkadaşlarımarasında bir şakadır. alınmayın, yoksa burada ondan bol ne var.

Saygılar

kardeş bişeler yaptım ama nasıl dosya ekliyoruz bilmiyorum açıkcası

özelden msn adresimi yolladım istersen ekle beni oradan gönderebilirsin arkadaşım valla çok iyi olur

yalnız step 7 MicroWIN ile olacak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri