Kumanda Devreleri Ödevi Yardım?

Hocamız ödev olarak bir soru sordu. Çözümünü yapabilen varsa yardımcı olabilir mi?

Soru: 3 fazlı bir ASM, peryodik olarak ileri ve geri yönde aşağıdaki esaslara göre çalıştırılacaktır.
--- Star'a basıldığında motor ileri yönde çalıştırılacaktır. 60 sn çalıştırıldıktan sonra motor otomatik olarak durdurulacaktır.
--- 16 sn bekledikten geri yönde çalışacaktır. 60 sn sonra geri yönde çalıştıktan sonra otomatik olarak duracaktır.
---- 15 sn bekledikten sonra ileri yönde çalışacaktır.
---- İşlem periyodik olarak Stop'a basılıncaya kadar devam edecektir.
--- Devir yönünü değiştirmede elektriksel kilitleme uygulanacaktır.

Bu sorunun kumanda devre şeması acil lazım. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

bu kumandayı kullanabilirsin.

Ekli dosyalar

• İLERİ GERİ.pdf
    166.7 KB · Görüntüleme: 50
kontak hatasını düzeltim.

Ekli dosyalar

• İLERİ GERİ.pdf
    166.7 KB · Görüntüleme: 32
Çok sağolasın. Bakayım. Valla Çok makbule geçtim.

ödevi bizmi yapalım yani anlamadım ? bu tarz yaklaşımları tasvip ve kabul etmiyorum. yardım istersen eyvallah yol yordam istersen gene eyvallah fikir istersen oda eyvallahta bu soruyu çözmek sana iylik değilki kötülük
altı üztü 2 tane zaman rölesi olacak şey yspmsn lazım bunu çözemiyorsan bişi dememde çözmeye çalışmıyorsan bu yaklaşım yanlış belki ukelalık ediyorum haddimi aşıyorum ama beni mazur görün . buranın ödev yaptırma platformu olduğunu düşünmüyorum öle ise alıp başımızı gidelim
kimse kusura bakmasın .

ödevi bizmi yapalım yani anlamadım ? bu tarz yaklaşımları tasvip ve kabul etmiyorum. yardım istersen eyvallah yol yordam istersen gene eyvallah fikir istersen oda eyvallahta bu soruyu çözmek sana iylik değilki kötülük
altı üztü 2 tane zaman rölesi olacak şey yspmsn lazım bunu çözemiyorsan bişi dememde çözmeye çalışmıyorsan bu yaklaşım yanlış belki ukelalık ediyorum haddimi aşıyorum ama beni mazur görün . buranın ödev yaptırma platformu olduğunu düşünmüyorum öle ise alıp başımızı gidelim
kimse kusura bakmasın .

Emin ol bunu yazmadan önce bayağı kendim uğraştım. Hoca zaten bir sonraki derste kendisi çözecekti. Ben de evde kendim karalama olarak çizdim. Sadece doğruluğunu teyit etmek için istedim. Yani kendi yaptığıma emin olamadım. Cevabını sadece kağıt üzerine yapıyoruz. Herhangi bir program da değil.

Yoksa bende biliyorum tabii ki ödevlerini kendin yaparsan daha verimli olur.

Yine de yorumun için çok teşekkür ederim.

ok kardeşim samiyetine güveniyorum bundan sonra elektrik ve otomsayon konusunda sıkıntın olursa bizzat bna sor be neyi nsıl yapman gerektiğini anlatırım ( katodik koruma , kompanzasyon,bobinaj hariç )

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri