Devre nasıl olacak yardım edermsiniz?

UYGULAMA: Bir adet üç fazlı asenkron motor aşağıdaki şartlarda çalıştırılmak Start butonuna basildiğinda motor ileri yönde çalışacaktır. 5 sn sonra motor duracaktır. Durmasından 5 sn. sonra motor kendiliğinden geri yönde çalışacaktır. Gen yönde çalışma stop butonuna basılıncaya kadar devam edecektir. Sistem aşın akım rölesi ile korunacaktır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
UYGULAMA: Bir adet üç fazlı asenkron motor aşağıdaki şartlarda çalıştırılmak Start butonuna basildiğinda motor ileri yönde çalışacaktır. 5 sn sonra motor duracaktır. Durmasından 5 sn. sonra motor kendiliğinden geri yönde çalışacaktır. Gen yönde çalışma stop butonuna basılıncaya kadar devam edecektir. Sistem aşın akım rölesi ile korunacaktır.
İleri geri çalışma devreleri internette mevcut . Bunlara bir zaman devresi ekleyemiyor musun ? Gayet basit.

3 fazlı motorlarda biraz farklı hocam. Kimisi mosfetle sürüyor. Kimisi triyak ile. Kimi tek motoru 12 triyak ile sürüyor. Bazıları yön değiştirmeyi pako şalter ile manuel yapıyor. Arkadaş detay verse bişeyler önericem de detay yok
İleri geri çalışma devreleri internette mevcut . Bunlara bir zaman devresi ekleyemiyor musun ? Gayet basit.

3 fazlı motorlarda biraz farklı hocam. Kimisi mosfetle sürüyor. Kimisi triyak ile. Kimi tek motoru 12 triyak ile sürüyor. Bazıları yön değiştirmeyi pako şalter ile manuel yapıyor. Arkadaş detay verse bişeyler önericem de detay yok
Ödev büyük ihtimal . Paket cevap aranıyor hazır. Biraz uğraşmadan yardım yok benden . Armut piş ağzıma düş yok . Arkadaşlara da yapmayın öyle paket yardım diyorum ama dinlemiyorlar malesef. Yardım yerine zarar vermek oluyor .

Ödev büyük ihtimal . Paket cevap aranıyor hazır. Biraz uğraşmadan yardım yok benden . Armut piş ağzıma düş yok . Arkadaşlara da yapmayın öyle paket yardım diyorum ama dinlemiyorlar malesef. Yardım yerine zarar vermek oluyor .
Yani doğrudur. Devre çizecek vaktim yok zaten PC başına geçebilsem kendi işlerim bekliyor. Benimde takıldığım yerler var. Bende profesyonel elektronikçi değilim. Profesyonel yazılımcı da değilim. Önerim şu olabilir triyak 5 6 triyak ile sürülebilir. Kalemle bir kağıda bağlantı Karalaya bilirim. Yazılımın mantığını anlatabilirim bildiğim kadarıyla.

Arkadaşlar. Burası ödev çözme merkezi değil ve olmamalı. Soruyu soran genco hiçbir şey yapmadan direkt soruyu sofraya koymuş, "buyrun cevap bekliyorum, hadi beyler" der gibi.

Şunu anlarım: kendisi çözmeye başlar, bir yere kadar getirir, takıldığı bir yer olur, orada yardım ister. Buna eyvallah.

Ama soruyu noktası virgülüne kadar, kopyala-yapıştır buraya yazıp cevap beklemek hazırcılık, tembelliktir bana göre. Hiç kimse alınmasın,kusura da bakmasın.

Bunu yıllardır söyledim.Bazı çokbilmişler !
akıl vermeye kalktı.Bu çocuklar içerisinde
belkide ! internet imkanı olmayanlar bile
var.Onların günahı ne ? Bazı uyanık tipler,
öğrenciliğini gizlemeye çalışarak ! soru
soruyorlar.Bunlarıda yakalayıp yardım et-
memek gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye