Koridor Aydınlatma

legend37

Üye
120 mt uzunluğunda bir koridorun sensör ile kumandasını nasıl yapabilirim 4*18 armatür kullanacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
önerim tavan tipi sensörlü lambadır.

t5 armatür kullanmam gerekiyor ofis ortamı oluğu için sensörlü lambalar işimi görmez.

sensör ile on-off çalışmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

lamba arızası çok fazla oluyor, balast ve sensör arızası da normale göre yüksek oranlarda.

yukarıda bahsettiğim koridor fonk. uygulaması yatırım maliyeti biraz yüksek olmasına rağmen 1 yıl içinde kendini amorti ediyor.

lamba ve balast arızası yaşamazsınız.

koridor function sistemini incelicem

Ben de şiddetle koridor fonksiyonu uygulamasını tavsiye ediyorum. Hem ciddi şekilde tasarruf yapıyorsunuz, hem güvenlik aydınlatması sağlayabiliyorsunuz, (on-off sensörlerde hareket olmadığı sürece her yer karanlık olur, kameralar görüş yapamaz vs.) hem de ampul ömrünü ciddi şekilde uzatmış oluyorsunuz.

Bakım gerektirmeyen basit bir otomasyon sisteminiz olmuş oluyor.

Ben de şiddetle koridor fonksiyonu uygulamasını tavsiye ediyorum. Hem ciddi şekilde tasarruf yapıyorsunuz, hem güvenlik aydınlatması sağlayabiliyorsunuz, (on-off sensörlerde hareket olmadığı sürece her yer karanlık olur, kameralar görüş yapamaz vs.) hem de ampul ömrünü ciddi şekilde uzatmış oluyorsunuz.

Bakım gerektirmeyen basit bir otomasyon sisteminiz olmuş oluyor.

dostum kameraları sanırım gece görüşlü alıyorlar. eğer koridor fonksiyonundaki min aydınlatma, normal kameraların çekim yapabileceği aydınlatmayı veriyor ise, koridor fonksiyonunun bir diğer avantajı gece görüşlü kameralara fazla para ödememek olabilir mi?

dostum kameraları sanırım gece görüşlü alıyorlar. eğer koridor fonksiyonundaki min aydınlatma, normal kameraların çekim yapabileceği aydınlatmayı veriyor ise, koridor fonksiyonunun bir diğer avantajı gece görüşlü kameralara fazla para ödememek olabilir mi?
Aynen öyle. Minimum seviye koridor fonsiyonu ile gündüz çekim moduna ayarlandığı taktirde daha ucuz fiyata aldıkları gündüz kameralarını kullanabilirler.

Özellikle otoparklarda da çok kullanışlı bir sistemdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri