konutlarda trifaze

tekin126

Profesyonel Üye
yeni yapilan toki evlerınde trifaze sayaç var işin garıp tarafı vatandaş toki evlerındekı trifaze voltajı eşit dağıtım yapan proje tasarımcıları vatandaşin plana uymıyacaklarını hesaba katmamışlar trifaze sayaç eşit tuketım olmadığı için cezalı duruma geçıyor vatandaşta paşa paşa cezayı öduyor %90 ıda bu cezanın nedenını bılmıyor bu konuda ne yapılabılır benım aklımdan geçen dağıtım sıgorta kutusunun yanına guçlu rölelı fazlara gore sarfıyatı ölçup otomatık faz değıştırecek bır sistem 3 fazı eşitlıyecek mantıklı bır yaklaşimmı acaba

Söz konusu ceza fazlar eşit yüklenmediği için değil;kurulu güç kompanzasyon gerektirdiği için olabilir

Konut tarifesinde,kompanzasyon zorunluluğu yoktur.Trifaze dağıtım isabetli bir uygulama-
dır.Ancak,şebekeden veya tesisattan kaynaklanabilecek ( özellike,nötr kopması ) problem-
lere karşı önlem alınmalıdır.% 90 ceza diye bir uygulama OLAMAZ.Konunun arkasını araştır-
manızda yarar var.

ilk defa böyle bişey duyum.evlere ceza gelse gelse usulsuzlükten gelir.
biraz kompanzasyon çağrışımı olmuş,tedaş meskenlerde kompanzasyon istedide bizim haberimizmi olmadı acep........??????????

Konut tarifesinde,kompanzasyon zorunluluğu yoktur.Trifaze dağıtım isabetli bir uygulama-
dır.Ancak,şebekeden veya tesisattan kaynaklanabilecek ( özellike,nötr kopması ) problem-
lere karşı önlem alınmalıdır.% 90 ceza diye bir uygulama OLAMAZ.Konunun arkasını araştır-
manızda yarar var.

evet haklısınız fazlar eşit dağıtıldığında problem yok tesısatın mımarı bunu hesaplamış yanlız bir örnek vereyım ütü işinı mımar yatak odasında yapılsın demış vatandaş salonda yapıyor buda dengeyı bozuyor

evet haklısınız fazlar eşit dağıtıldığında problem yok tesısatın mımarı bunu hesaplamış yanlız bir örnek vereyım ütü işinı mımar yatak odasında yapılsın demış vatandaş salonda yapıyor buda dengeyı bozuyor

Denge bozulunca nasıl bir ceza işlemi oluşuyor, ben bağlantıyı kuramadım.

evlerde dengesiz yük var diye ceza işlemi gibi bişey olmaz olamaz.kompanzasyonda zorunlu değildir.ancak ve ancak usulsüzlük gibi durumlarda ceza kesilebilir.kaçak kullanım gibi..yanlış anladığınız bir nokta var bence

merhaba arkadaşlar. yeni konutlarla birlikte konutlarda trifaze bağlantısı artacak gibi gözüküyor. nötr kopmasından doğacak tehlikeyi önleme amaçlı neler yapılabilir? Bu konuda deneyi olan uygulama yapan yaptıran var mı?
başka konularda kısmen bahsedilmiş ama daha çok nötr kopmasının zararı olur olmaz yorumları arasında kaybolmuş gibi geldi bana.

kontaktör ve faz koruma rölesinin kullanılabileceğinden bahsedilmişti.

faz koruma rölesini tam anlayamadım ama kontaktör ile nötr gitmesi durumunda devreyi kesmek yeterli gibi gözüküyor. Acaba kontaktör açana kadar devredeki bazı cihazlar yanar mı?

Schneider'ın iMSU cihazını duydum ama nasıl uygulanacağını anlamadım.

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

yeni yapilan toki evlerınde trifaze sayaç var işin garıp tarafı vatandaş toki evlerındekı trifaze voltajı eşit dağıtım yapan proje tasarımcıları vatandaşin plana uymıyacaklarını hesaba katmamışlar trifaze sayaç eşit tuketım olmadığı için cezalı duruma geçıyor vatandaşta paşa paşa cezayı öduyor %90 ıda bu cezanın nedenını bılmıyor bu konuda ne yapılabılır benım aklımdan geçen dağıtım sıgorta kutusunun yanına guçlu rölelı fazlara gore sarfıyatı ölçup otomatık faz değıştırecek bır sistem 3 fazı eşitlıyecek mantıklı bır yaklaşimmı acaba

Slm , Sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ve çalışmalar .
Konu hakkında yanlış bilğiler edinmiş olmalısınız . Evlerde trifaze sayaç takılabilir , bu sayaçların ölçümleri tüm hesaplamalar yapılmış normal bedel tarifesidir. Dediğiniz uyğulama içeren örnek bir fatura varmı ? resmini forumda yayınlarsanız bizlerde o faturaya göre yorumlarınızı yapalım
Saygılarımla...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,364
Kullanıcılar
450,236
Son üye
Ainsley

Yeni konular

Geri