Kontrol kalemi kapı kolundan ışık veriyor

Merhaba

Yeni taşınacağım evin süpürgeliklerine led döşettirdim ancak kapı kolu, fırın, ısınma radyatörlerinden sürekli elektrik çarpıyor. Statik diyerek ciddiye almadım ancak az önce kontrol kalemi ile yukarıda saydığım metal yüzeylere dokununca ışık yandı.

Statik elektrik de kontrol kaleminde ışık yakar mı? Eğer kaçak varsa tamir etmek için duvar ya da zemini kırmak şart mıdır ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Süpürgelik döşenirken çivilerden birisi led kablosuna girmişti, kısa devre oldu diye bir takım işlemler yaptı elektrikçi. Ancak kısa devre devam etse ya da kaçak olsa sanırım sigortanın atması gerekiyor. Başka bir elektrik ustası çağırdım, baktıracağım. Gelişme oldukça güncelleyeceğim.

Merhaba

Yeni taşınacağım evin süpürgeliklerine led döşettirdim ancak kapı kolu, fırın, ısınma radyatörlerinden sürekli elektrik çarpıyor. Statik diyerek ciddiye almadım ancak az önce kontrol kalemi ile yukarıda saydığım metal yüzeylere dokununca ışık yandı.

Statik elektrik de kontrol kaleminde ışık yakar mı? Eğer kaçak varsa tamir etmek için duvar ya da zemini kırmak şart mıdır ?
Kapının koluna kontrol kalemini tuttuğunda ışık sürekli mi yanıyor yoksa yanıp hemen mi sönüyor?

Yanıp hemen sönüyor. Tekrar tutunca yanmıyor, evde bir tur atıp tutunca yine yanıyor
Aynı arızayı bende yaşadım hava soğuk olunca yada ortam kuruluğundan dolayı statik elektrik kendini gösteriyor. Statik elektrik yün türevli halı var ise etkisini daha iyi gösterir. Ya ortamı nemlendireceksiniz yada terlik kullanımı yapmayacaksınız.
Aynı arızayı bende yaşadım hava soğuk olunca yada ortam kuruluğundan dolayı statik elektrik kendini gösteriyor. Statik elektrik yün türevli halı var ise etkisini daha iyi gösterir. Ya ortamı nemlendireceksiniz yada terlik kullanımı yapmayacaksınız.
Denerseniz ayağınızı sürterek yürüyün statik daha fazla olacaktır.

Teşekkürler ilginiz için, her ihtimale karşı usta çağırdım. Yarın gelip bakacak, size de bilgi veririm

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri