Kontaktör seçimi hk.

serdar059

Üye
merhabalar
Eski bir panoyu revize edeceğim panonun içinde bir adet : Siemens 3TC4817-0B ve Siemens 3TC4817-0A kullanılıştır.
Bu İKİ kontaktörü piyasada bulamadığım için yerlerine başka koymak istiyorum. Bunlara eş değer ne koyabilirim. Çok değerli fikir ve önerileriniz için teşekkür ederim.

kontakr için.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhabalar
Eski bir panoyu revize edeceğim panonun içinde bir adet : Siemens 3TC4817-0B ve Siemens 3TC4817-0A kullanılıştır.
Bu İKİ kontaktörü piyasada bulamadığım için yerlerine başka koymak istiyorum. Bunlara eş değer ne koyabilirim. Çok değerli fikir ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 101429
Bunlar iki kutuplu DC kontaktör e benziyor . Doğru mu ?

Yüksek amperli DC kontaktör konusunda bence üreticiden teknik destek almak lazım. Çünkü DC hiçbir noktada 0 ya da daha düşük anlık değerlere gitmediği için kontaktör kontakları her zaman daha kısa ömürlü oluyor ve deforme olmaya hatta yapışmaya daha meyilli oluyor .

Kontaktörler DC 75-80A. Şu anda bağlı olduğu gerilim AC mi, DC mi?
Bağlı olduğu sigorta akım değerleri (eğer sigortalara bağlıysa.. Tam görünmüyor.) kontaktör kapasitesinin çok altında.
bobin uçları birinin dc birinin ac , kontak uçlarınından DC geçiyor.

A
bobin uçları birinin dc birinin ac , kontak uçlarınından DC geçiyor.
ABB ürün gamını incelemeniz uygun olur. 2000A 1000V DC' ye kadar anahtarlama yapacak kontaktör ürünleri firmada mevcut.
Sayın @Under Ground 'ın belirttiği üzere ilgili firmadan kullandığınız kontaktör bilgilerini paylaşarak (siemens ürünlerin bilgileri mevcut) yardım alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri