Kondanstör Yüksek voltaj patlaması

Dubleks bağlantıda, diyotlar (2adet) sadece dolum yapar.
Deşarj yani tel patlatma da etki ve görevi yok.
Sizin 400v üstü 2200uF kapasitör kullandığınız anlaşılıyor. 6600 uF üffff. Fiyatlaar
Bu kapasitör yeterlimi?
Piyasa fiyatı ne? Sırf merak
3 tane 2200 uf paralel bağlı.. 2200 uf gecen sene tanesini 150 tl den almıştım.. 400 yanlış yazmışım kusura bakma 450v..

3 tane 2200 uf paralel bağlı.. 2200 uf gecen sene tanesini 150 tl den almıştım.. 400 yanlış yazmışım kusura bakma 450v..
Çalışılan voltajın % 20 si kadar yükseği ideal olandır. Kapasitörler zamanla bozulurlar.

Gelelim dubleks sisteme.
Örnek;
Jeneratör çıkışı 300volt ac olmalı
Toprağa biri +dan ve diğeri -den bağlanmış iki adet kapasitöre 2 diyot üzerinden 300 volt verirsiniz.
Kapasitörler in diyota bağlı uçlarında 600 volt ölçersiniz.
Şarj dan sonra ayırmanız gerekmez. Dolum olur ve işlem biter.
Dikkat: Kapasitörler toprak üzerinden seri olduğundan dolayı, deşarj için kapasitör toplamı= bir kapasitörün yarısıdır.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...rii5_CQ2_Awc8dRBDaGKyJUc5a3-5JLJe2Wpn1EdAEPhY

Çalışılan voltajın % 20 si kadar yükseği ideal olandır. Kapasitörler zamanla bozulurlar.

Gelelim dubleks sisteme.
Örnek;
Jeneratör çıkışı 300volt ac olmalı
Toprağa biri +dan ve diğeri -den bağlanmış iki adet kapasitöre 2 diyot üzerinden 300 volt verirsiniz.
Kapasitörler in diyota bağlı uçlarında 600 volt ölçersiniz.
Şarj dan sonra ayırmanız gerekmez. Dolum olur ve işlem biter.
Dikkat: Kapasitörler toprak üzerinden seri olduğundan dolayı, deşarj için kapasitör toplamı= bir kapasitörün yarısıdır.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...rii5_CQ2_Awc8dRBDaGKyJUc5a3-5JLJe2Wpn1EdAEPhY
Ben trafodan sonra elekyriği doğrultuyorum kare diyot var şarj dan önce.. Dc kapasitör için geçerlimi bu işlem..

Bu da doğrultuyor. Kare diyot her iki alternansı, bu sistemde her alternansı ayrı ayrı doğrultup ayrı ayrı 300volt ile dc kapasitör şarj ediyor.
Çıkışta yani deşarjda, dc kapasitörler seri bağlanmış oluyor.
Sonuç; Voltaj 2 katı. yani 600volt
Tüplü TV larda 8-10 katlayıcı kullanılırdı.Yani uygulaması yaygın olarak var.

Son düzenleme:
Bu da doğrultuyor. Kare diyot her iki alternansı, bu sistemde her alternansı ayrı ayrı doğrultup ayrı ayrı 300volt ile dc kapasitör şarj ediyor.
Çıkışta yani deşarjda, dc kapasitörler seri bağlanmış oluyor.
Sonuç; Voltaj 2 katı. yani 600volt
Tüplü TV larda 8-10 katlayıcı kullanılırdı.Yani uygulaması yaygın olarak var.
Bu olayı kavrayabilmek için bikaç saatimi harcamam lazım.. Burada her biriniz ayrı ayrı kıymetli bilgiler paylaşıyorsunuz

İşinizi görebilecek kapasite değeri ve gerilimi tespit edebildinizmi. Bunu bulduktan sonra diğerleri kolay. En düşük maliyetle yapmanın yolları araştırılır. Bütçenize göre çözüm bulunur.

İşinizi görebilecek kapasite değeri ve gerilimi tespit edebildinizmi. Bunu bulduktan sonra diğerleri kolay. En düşük maliyetle yapmanın yolları araştırılır. Bütçenize göre çözüm bulunur.
Internetten bikactane kondansator siparis edip denemeler yapacagim elimde su an icin en dusuk volt 250 v 4700uf var bundan biraz fazla far. Birtane 350v 5700uf o tek basina iş goruyor. 3 tane de 450 v 2200 uf var.. Düsuk v li siparis edip deneyecegim.. Henuz karti yaptirmadim o ayri bir sorun manuel kumanda etmek tedirgin ediyor. 250v tu unutup 300 v yuklersem patlar diye korkuyorum..

Internetten bikactane kondansator siparis edip denemeler yapacagim elimde su an icin en dusuk volt 250 v 4700uf var bundan biraz fazla far. Birtane 350v 5700uf o tek basina iş goruyor. 3 tane de 450 v 2200 uf var.. Düsuk v li siparis edip deneyecegim.. Henuz karti yaptirmadim o ayri bir sorun manuel kumanda etmek tedirgin ediyor. 250v tu unutup 300 v yuklersem patlar diye korkuyorum..

Kondansatör voltajı yüksek olsun farati ise düşük yanı 400 ve 1000 farati arasında olsun çünkü farati yüksek olsa deşarj olunca farata göre elektrik boşatiliyor ne kadar yüksek farat olsa icerden topladiği elektriği geç boşalıyor bu yüzden kavanoz patlayabilir
Sen de daha önce kavanoz patlamasını yazmıştın
arkadaşlar ben okul okumadım pratik bigilerim vardır sen yine de bir oku yana sor pratikte seninle olsaydım yapardım ama ne yazıkki yazışma sıkıntım bile vardır
Benim ekrandan gördüğün cihazı ben kendim yaptım ve hiç kimseden destek almadan yaptım yaptığım cihazı İstanbul üniversitesi teknik bölümüne götürüp yönetim hocalarına gösterdim tebrik edip ve şaşırdılar elektrik ve elektronik okumadan hem de ilköğretimi okuşum ozamanlar elektrik te bile çalışmıyordum ama sonuç hic bir yerde destek bulamadım sana başarılar dilerim umarım sen destek bulabilirisin benim hala bir kaç ad projem var ama destek bulamıyorum

sevgili dostum ilgilendiğin konu ile ilgili bende yıllarca araştırma yapıp ve gümüş üretimi yapıyorum
ancak bu cihaz seninde dediğin gibi işimizi milyon kat hızlandırıyor
eğer gümüş suyunu Angstrom cihazı ile üretim yaparsan yeni ürettiğin suyun sana analizini yapip sonuçlarını verebilirim( ücretsiz ) yapıcam analizleri ege üni. de yapıp sana bilgi verebilirim bu arada cihazı 1450 liraya bir arge firmasından buldum bilgin olsun
sevgili dostum ilgilendiğin konu ile ilgili bende yıllarca araştırma yapıp ve gümüş üretimi yapıyorum
ancak bu cihaz seninde dediğin gibi işimizi milyon kat hızlandırıyor
eğer gümüş suyunu Angstrom cihazı ile üretim yaparsan yeni ürettiğin suyun sana analizini yapip sonuçlarını verebilirim( ücretsiz ) yapıcam analizleri ege üni. de yapıp sana bilgi verebilirim bu arada cihazı 1450 liraya bir arge firmasından buldum bilgin olsun

ayrıca bu işin birde Kimya kısmı var elimde bunun formülü ve sonuçlarıda vardır

arkadaşlar bu konu ile ilgili bir kaç mühendis arkadaş ile oturup görüştüm bu iş sandığınız kadar kolay değil . Yani şunu demek istiyorum bir metal tele öyle bir elektrik akımı ve yerinde bir amper veriyorsunuz ki; hatta bu metal platin dahil ( çok sağlam ve dayanıklı) bu metal parça angstrom boyutunda parçalanıyor yani 1 metrenin 10 milyarda 1 i demek bu kolay iş değil arkadaşlar ben bu videoyu paylaşan kişinin tüm videolarını izledim neredeyse bakır , altın , platin i 1 saniye içinde toz yapıyor kısacası 300wlt luk iş değil çok iyi ve çok sıradan bir püff noktası vardır. Arkadaşlarım Araştımalar yapılıyor şuan inşallah güzel sonuçlar elde edebiliriz
Bu konuyu baska kullanim alanlarinda gordum.

Birde sunu soyleyebilirim her ne kadar antibakteryel isede gumus bir metaldir vucutta birikecek dozda alirsaniz metal zehirlenmesi yasarsiniz bu nedenle bir saglik sorununuz yoksa bence bu yontemle vücudunuza metal almayin.

Yontem basit gumus telden anlik yuksek akim gecirince tel partikullerine ayrilarak suya karisiyor. Bu uygulanacak. Ancak uygulanacak gerilim ve akim hakkinda net vir bilgim yok.

Altın ve Gümüş SoyMetal dir zehirleme yapmaz vücutta kalmaz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri