Kondanstör Yüksek voltaj patlaması

bu patlatma yöntemini çözebildin mi acaba
sevgili dostum ilgilendiğin konu ile ilgili bende yıllarca araştırma yapıp ve gümüş üretimi yapıyorum
ancak bu cihaz seninde dediğin gibi işimizi milyon kat hızlandırıyor
eğer gümüş suyunu Angstrom cihazı ile üretim yaparsan yeni ürettiğin suyun sana analizini yapip sonuçlarını verebilirim( ücretsiz ) yapıcam analizleri ege üni. de yapıp sana bilgi verebilirim bu arada cihazı 1450 liraya bir arge firmasından buldum bilgin olsun

ayrıca bu işin birde Kimya kısmı var elimde bunun formülü ve sonuçlarıda vardır
tel numaranı verirsen görüşelim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Epeydir internet sıkıntım vardı yeni gördüm yazınızı.. Size yaptığım ürünü nasıl ulaştırabilirim..

Bu konu nun ilgi görmesi güzel bir olay.. Ne kadar çok yaygınlaşırsa o kadar iyi. Olayı elektromekanik olarak gerçekleştidim.. İmkan olmadığından henüz kartı yaptıramamıştım nugün bi elektronikçiye burada paylaşılan devreyi verdim ne çıkacak merak ediyorum.. Ürün angstrom oluyormu bilmiyorum fakat elektroliz e göre çok daha yoğun oluyor. Patlatma yapılan gümüş ün ppm i okunmuyor o yüzden yoğunluğunu tam olarak bilmiyorum.. 2 gün önce bir hastanede gayta kültüründe denedik gayta bakteri kaynıyordu bir dam la damlattık saniyeler içinde numune ter temiz oldu mikroskop altında kendim ilk defa gözlemledim.. Daha önce arkadaşlar mantar da denemişlerdi onda da aynı sonuç olmuştu..

Video ekledim. Burada saf gümüşü daha kalın gümüşe sararak patlatıyorum. Telleri sardığım bölgede aşırı hareketlilik var burada verdiğim enerji kinetik enerjiye dönüşüyor diye düşünüyorum. Bağlantı noktaları sağlam olmadığı için enerjinin bir kısmı kinetik enerji olarak kaybolurmu yoksa benim kuruntummu..?

Kondansatörler çok pahalı.. Benim ilk aldığım kondansatörler çin malıymış daha sonradan öğrendim. Tanesi 150 civarıydı sanırım. Şu anki kondansatörler avrupa neredeyse kondansatör fiyatına cihaz satıyorlar diye bilirim.. Toplu alımla benim aldığım bir olmaz tabiki..

videoyu burdan bakarak ne kadar dogru yorumlayabiliriz emin değilim fakat gümüşü özel yaptırmalıyız
neden diye sorucak olursanız
satılan misina gümüşlerin tamamı alaşım
ve oranlar çok düşük bizim analiz yaptıklarımız 499.99 yada 399.99 çıkıyor
fakat %100 saf yani 1000 lik ham gümüşü misina boyutlarına getiremiyoruz
kısacası misina gümüşün saf halini temin edemedik kendimiz de ona uygun kalıp bulamadık. aramızda ilgili arkadaşların olması bizim icin bir avantajdır bende bir whatsap grubu ile bu konuyu tartışıp geliştirebiliriz

Cümleten merhaba sayın bilocu abimizin
videoyu burdan bakarak ne kadar dogru yorumlayabiliriz emin değilim fakat gümüşü özel yaptırmalıyız
kısacası misina gümüşün saf halini temin edemedik kendimiz de ona uygun kalıp bulamadık. aramızda ilgili arkadaşların olması bizim icin bir avantajdır bende bir whatsap grubu ile bu konuyu tartışıp geliştirebiliriz
Gümüş telin üzerinde çalışıyorum çözdüğüm zaman analiz yapabilecek olan varsa aramızda paylaşım yapabiliriz

Ben gümüşü ankarada hanif çarşısından temin ediyorum. 1 katta yıllardır elektroliz yapanlara özel olarak hazırlanmış gümüşü satan biri vardı o emekli olmuş zemin katta biri devam ettiriyor. 1.5 - 2 mm kalınlığında alıyorum tavlamadan çeken başka bir arkadaş var ona çektiriyorum.. 0.30 ila 0.35 aralığında çekiyor.. Çeken arkadaş a teyit ettiriyorum has gümüş diyor. Kendim doğrulayamadığım için güvenmekten başka çarem kalmıyor. 2 senedir aynı yerden alıp kullanıyorum şimdilik bende bi sıkıntı çıkmadı..

Eski sayfaları yüzeysel gözde n geçirdim cihazın son şekli sanırım yazmamışız.. Arayan soran arkadaşlar da oluyor. Onlarada kolaylık olması açısından toparlamaya çalışalım. İlk elektrik anahtar devresinden geçiyor. 220-24 volt luk 2 adet zil trafosu kullandık bağlantısı (220-24--24-220) şeklinde. İkinci trafonun 220 çıkış sarımından 6-7 tur spin söktüm şu an şarj da 320 volt u veriyor. Trafodan sonra 400v kare diyot var. Kare diyotta doğrultulan elektrik doğru akım kondansatörlere gidiyor. Kondansatör ler 250 v 4700uf 4 adet. Seri paralel bağlı. Yani 500 volt uf si 9000 x civarı. Kondansatör ün bir ayağı direk çıkış soketin de. Diğer ayağı kondaktörün 3 ayağına dağıttım. Dağıtmamın sebebi tek ayaktay ken papuç lar yapışıyor. 3 e bölünce ayak başına 100 v gibi birşey düşüyor. Birtane sıradan şok butonu birtane dc v metre var. V metre kondansatörler e bağlı. Kullandığım tl 032 mm..

Elektromekanik olarak yapacaklar bu şekilde kullanabilir..

Ben gümüşü ankarada hanif çarşısından temin ediyorum. 1 katta yıllardır elektroliz yapanlara özel olarak hazırlanmış gümüşü satan biri vardı o emekli olmuş zemin katta biri devam ettiriyor. 1.5 - 2 mm kalınlığında alıyorum tavlamadan çeken başka bir arkadaş var ona çektiriyorum.. 0.30 ila 0.35 aralığında çekiyor.. Çeken arkadaş a teyit ettiriyorum has gümüş diyor. Kendim doğrulayamadığım için güvenmekten başka çarem kalmıyor. 2 senedir aynı yerden alıp kullanıyorum şimdilik bende bi sıkıntı çıkmadı..

Eski sayfaları yüzeysel gözde n geçirdim cihazın son şekli sanırım yazmamışız.. Arayan soran arkadaşlar da oluyor. Onlarada kolaylık olması açısından toparlamaya çalışalım. İlk elektrik anahtar devresinden geçiyor. 220-24 volt luk 2 adet zil trafosu kullandık bağlantısı (220-24--24-220) şeklinde. İkinci trafonun 220 çıkış sarımından 6-7 tur spin söktüm şu an şarj da 320 volt u veriyor. Trafodan sonra 400v kare diyot var. Kare diyotta doğrultulan elektrik doğru akım kondansatörlere gidiyor. Kondansatör ler 250 v 4700uf 4 adet. Seri paralel bağlı. Yani 500 volt uf si 9000 x civarı. Kondansatör ün bir ayağı direk çıkış soketin de. Diğer ayağı kondaktörün 3 ayağına dağıttım. Dağıtmamın sebebi tek ayaktay ken papuç lar yapışıyor. 3 e bölünce ayak başına 100 v gibi birşey düşüyor. Birtane sıradan şok butonu birtane dc v metre var. V metre kondansatörler e bağlı. Kullandığım tl 032 mm..

Elektromekanik olarak yapacaklar bu şekilde kullanabilir..
2 tane zil trafosu yerine 1 tane 220-24v adaptör 1 tane zil trafosu da aynı işi görmez mi? Amperin önemi var mı bir de?

Ac-Ac olmak zorunda. Dc adaptör ac trafoya bağlarsanız elektrik elde edemezsiniz.

Boş kondansatörler kısa devre gibi davranmıyor mu? Kondansatörden öncesine direnç değeri olan bir eleman koydunuz mu?

Ac-Ac olmak zorunda. Dc adaptör ac trafoya bağlarsanız elektrik elde edemezsiniz.
ac kondastör kutupsuzdurnötr faz farketmez, dc olan ise art ve eksi kutupları vardır, eğer ac akım verecekseniz, artı veya eksi farketmez araya tek yönde diyot girmek zorundasınız. yoksa patlar

Boş kondansatörler kısa devre gibi davranmıyor mu? Kondansatörden öncesine direnç değeri olan bir eleman koydunuz mu?
Sadece kare diyot var 400 voltluk. Kondansatörler direk şarj a giriyor yavaş yavaş şarj oluyor. o yüzden önce düşürüp sonra yükseltiyorum. Direk yüksek akım hem tehlikeli hem kontrolsüz olur..

ac kondastör kutupsuzdurnötr faz farketmez, dc olan ise art ve eksi kutupları vardır, eğer ac akım verecekseniz, artı veya eksi farketmez araya tek yönde diyot girmek zorundasınız. yoksa patlar
Trafo ile kondansatör arasında kare diyot var..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri