Kondanstör Yüksek voltaj patlaması

Trafo ile kondansatör arasında kare diyot var..
o zaman sıkıntı yok

herkese iyi akşamlar, açıklamaları baştan sona okudum, başlığı açan arkadaş anladığım kadarıyla oldukça fazla voltaj değeri elde etmek istiyor çünkü gümüşe ne kadar çok voltaj verirse o kadar küçük parçalara ayıracağını düşünüyor.

yalnız benim aklıma takılan bir soru var neden prizden 220v çekip 1ms'lik zaman rölesi ile çekip elektrolizi yapamıyoruz?

herkese iyi akşamlar, açıklamaları baştan sona okudum, başlığı açan arkadaş anladığım kadarıyla oldukça fazla voltaj değeri elde etmek istiyor çünkü gümüşe ne kadar çok voltaj verirse o kadar küçük parçalara ayıracağını düşünüyor.

yalnız benim aklıma takılan bir soru var neden prizden 220v çekip 1ms'lik zaman rölesi ile çekip elektrolizi yapamıyoruz?
Tam anlamamışsınız
Burada elektrolizin 2-3 hatta 5 saatte yaptığı kollodial gümüş sıvısını, ((tasvip etmesemde)) ince çekilmiş saf gümüş telden yüksek akım geçirerek teli mikron parçalara ayırıp aynı miktar sıvıyı saniyede üretme tekniği var.
Aklıma takılan ise;
■Bu gümüş tel tam mikron yada daha küçük parçalara ayrılıyormu? Yani büyük partiküller de oluşmuyormu?
■Bu çözeltinin pozitif etkilerini inkar etmiyorum ama böbreklerimize bu (tel patlatma yöntemi özellikle) mikrondan büyük olası partiküller zarar vermezmi.
Hangi teknikle olursa olsun, Bu çözeltiyi tel patlatma yada elektroliz yöntemi ile üretip, en az 5 yıl bizzat kullanan varmıdır?
BİRİLERİ TIBBİ SONUÇLARI DA YAZSA İYİ OLUR.

Tam anlamamışsınız
Burada elektrolizin 2-3 hatta 5 saatte yaptığı kollodial gümüş sıvısını, ((tasvip etmesemde)) ince çekilmiş saf gümüş telden yüksek akım geçirerek teli mikron parçalara ayırıp aynı miktar sıvıyı saniyede üretme tekniği var.
Aklıma takılan ise;
■Bu gümüş tel tam mikron yada daha küçük parçalara ayrılıyormu? Yani büyük partiküller de oluşmuyormu?
■Bu çözeltinin pozitif etkilerini inkar etmiyorum ama böbreklerimize bu (tel patlatma yöntemi özellikle) mikrondan büyük olası partiküller zarar vermezmi.
Hangi teknikle olursa olsun, Bu çözeltiyi tel patlatma yada elektroliz yöntemi ile üretip, en az 5 yıl bizzat kullanan varmıdır?

Bende bu konulari zamaninda soyledim. Bu isin elektrolizle uzun zamanda yapilma sebebi gumusun molekuler seviyede zsuya aktarilmasdir. Bu yapilan islemde hicbir sekilde molekuler seviyede istenen kollodial su olmamaktadir. Partikul seviyede parçalar bulunabilir. Hadi bu islemi bu teknikle yaptiniz olcumunu yaptiniz mi? Hayir su icindeki gumus orabi nedir bilinmiyor.

Yakinda aramizda gri renkte yada mavi renkte sirin baba gibi dolasabilirsiniz. Asiri gumus alimi buna neden olur. Ilk etkileri tirnaklarda baslar.

Misina çapında gümüş telini patlatmada her partikülün angstrom boyutunda olmasının garantisini kimse veremez. Bu tel patlatma yöntemi ile imal edilen sıvı için ciddi süzme ve uzun süren bir çökeltme süreci öneririrken, yine de böbrek sağlığı için oral yada damar ;) yolundan alınmasını hiç önermem. Yaralara ve ayak parmak arası cilde haftada 1-2 belki belki sürülebilir. Çünkü sağlık bu. Başka şeye benzemez.
Bu işi hızlı yani gümüş patlatma ile yapanlar, düşük maliyet ve kısa sürede bol sıvı üretip belkide ticari olarak satanlar. Hatta gümüş teli patlatma şok cihazını ( bu başlıkta tartışılan) en son baktığımda 3bin $ gibi fiyatlara satıyorlar. Haaa sadece cihaz satıyorlar. Gümüş sıvısını içiniz vs. demiyorlar. Eee ne diyelim. Ticaret ticarettir. Yine de Namuslu insanlar.

Eğer illede yapıp kullanacağım diyenlere, 30volt ve yukarısı güçlü bir smps (Elekrolizde gerçek bakır sarım sac trafo daha uzun ömürlü bozulmaz ama büyük ve pahalıdır) ve "mutlak akım kontrolü ile gerçek destile su, kuralına TaM uygun elektroliz sistemi" sanki daha iyi. Çünkü elektroliz bir kimya sanatıdır.

★★★★★★★★
Not; yukardaki bilgiler şahsi düşüncelerimdir. Ben bir sağlık görevlisi değilim. Oral yoldan alınmasını hiç önermedim ve önermemde. Gümüş suyu hakkında kimseden fazla bir bilgim yoktur.
★★★★★★★★

[[Gelelim TDS metre olayına.]]
Bana sanki basit bir cihaz gibi geldi.
★★★ Sistemini az daha çözebilsem, analog olanını bende yapmak isterim. ★★★
[emoji813]♡BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM♡[emoji813]
Hiç olmazsa evdeki suyun kireci hakkında çaydanlık dibinden daha net bir sonuç verir.

Son düzenleme:
BU cihazın devre şeması var mı yapmak isteyen için

Tam anlamamışsınız
Aklıma takılan ise;
Ben 2 yıldır kullanıyorum kreatin 1.2 çıkıyor su içme alışkanlığım olmadığı halde değer böyle.. Yaş 47 yaşa göre ideal ölçülerde.. 60 nano metrenin altı hücre duvarını geçebiliyor vücut gümüş ü yabancı madde olarak algıladığı için en geç bir haftada vücudu terkettiği söyleniyor. Doğruluk payı yüksek ben 4 gün içmesem 5. gün ağrılar tekrarlamaya başlıyor..

Misina çapında gümüş telini patlatmada her partikülün angstrom boyutunda olmasının garantisini kimse veremez. Bu tel patlatma yöntemi ile imal edilen sıvı için ciddi süzme ve uzun süren bir çökeltme süreci öneririrken, yine de böbrek sağlığı için oral yada damar ;) yolundan alınmasını hiç önermem. Yaralara ve ayak parmak arası cilde haftada 1-2 belki belki sürülebilir. Çünkü sağlık bu. Başka şeye benzemez.
Bu işi hızlı yani gümüş patlatma ile yapanlar, düşük maliyet ve kısa sürede bol sıvı üretip belkide ticari olarak satanlar. Hatta gümüş teli patlatma şok cihazını ( bu başlıkta tartışılan) en son baktığımda 3bin $ gibi fiyatlara satıyorlar. Haaa sadece cihaz satıyorlar. Gümüş sıvısını içiniz vs. demiyorlar. Eee ne diyelim. Ticaret ticarettir. Yine de Namuslu insanlar.

Eğer illede yapıp kullanacağım diyenlere, 30volt ve yukarısı güçlü bir smps (Elekrolizde gerçek bakır sarım sac trafo daha uzun ömürlü bozulmaz ama büyük ve pahalıdır) ve "mutlak akım kontrolü ile gerçek destile su, kuralına TaM uygun elektroliz sistemi" sanki daha iyi. Çünkü elektroliz bir kimya sanatıdır.

★★★★★★★★
Not; yukardaki bilgiler şahsi düşüncelerimdir. Ben bir sağlık görevlisi değilim. Oral yoldan alınmasını hiç önermedim ve önermemde. Gümüş suyu hakkında kimseden fazla bir bilgim yoktur.
★★★★★★★★

[[Gelelim TDS metre olayına.]]
Bana sanki basit bir cihaz gibi geldi.
★★★ Sistemini az daha çözebilsem, analog olanını bende yapmak isterim. ★★★
[emoji813]♡BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM♡[emoji813]
Hiç olmazsa evdeki suyun kireci hakkında çaydanlık dibinden daha net bir sonuç verir.
Elektrolizi düşük voltajlarda düşük amperlerde yapman gerekiyor ki kopan parçada küçük olsun.. 30 volt la elde edeceğin ürün içmeye pek elverişli olmaz.. İllede angstrom olması şart değil zaten 60 nm altı olsun yeterli geliyor.. Çökertme işine gelince doğru üretilen gümüş kolloidal hale geliyor ve çökmüyor.. 3 ay bekletmişliğim oldu. Homojen yapısı bozulmadı.. Burada gümüşü övnemin maksadı ne ticari nede bir çıkar beklentisi.. İnsanlar faydalansın istiyorum. Sağlık gidince hiçbirşeyin önemi kalmıyor.. Geçen sene bir abim i kanserden kaybetrim bu senede ablamın midesi alındı kalın bağırsak dan mide yapıldı.. Ablama dünyaları versen boş.. Ticareti düşünmedim değil ama bakanlıkdan izin alacaksın labaratuvar kuracaksın vs vs ben daha bi kart ı yaptıramadım labaratuvar şurada dursun..

Doğru yapılmış gümüş le mavi adam olunmuyor.. Üratimi yanlış yaparsan elektroliz i saf suyla yapmazsan için de klor bleşenleri tuz vs olursa gümüş klorür meydana geliyor gümüş klörür deri altına yerleşip derinin rengini değiştiriyor.. Doğru yapılmış ürünü istersen hergün bir litre iç arjini olmazsın..

Ben @serkan_48 in bahsettiği şirin baba işini anlayamadım Ne alaka?

Ben @serkan_48 in bahsettiği şirin baba işini anlayamadım Ne alaka?

@LUTFiBEYY

Konu kisiye ait haber asagidaki linktedir.

Benim bu konudaki mantigima ters dusen kisim uretim sekli ve uretilen suyun hicbir olcumunun yapilmamis olmasi. Bu sivi uretilirken ari su olmasi lazim. Uretilen sudaki gumus partikullerinin boyutu ve birim suya olan orani onemli. Keza gumusun safligida onemli.

Bunlar bilinmeden yapilan suyun kolloidal su oldugunu bilemeyiz.

Birde su notu duseyim kolldial su bakterilere karsi etkilidir. Her ne kadar vucutta zararli bakterilerde olsada faydali bakterilerde var
Ve bu gumus suyu bu faydali zararli ayrimi yapmadan hepsini yok ediyor.

Yapana uygulayana saygim var ama bilimsel olmasi lazim.

https://t24.com.tr/haber/sirin-baba-gercek-oldu,3636

@serkan_48 Evet daha burada faydasını/zararını ve yöntemini/miktarını tartışırken güzel bir noktaya da siz değinmişsiniz.
Tabiki gümüş, periyodik tabloda bir element ve çözeltisi bakterinin faydalısını zararlısını tabiki ayırt edemez ve bunun yan etkilerinin de orta vadede vücutta dönüşümsüz sonuçlara yol açacağı muhakkak. Ayrıca, bırakın H2O nun saflığını, gümüş saflığı satıcının iki dudağının arasında.Sertifika garantisi de yok.

Bu arada şirin babayı bugün öğleden sonra youtube da buldum. Latife yaptığınızı düşünmüştüm ama şirin baba gerçekmiş.En iyisi akıllı uslu durup birgün minik şirinlerin arasında olmamak sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri