kondansatör

a_t_a

Üye
arkadaşlar,circutor marka bir kondansatör duydunuz mu?yada şirket.ispanyol menşeili olduğunu öğrenebildim ama tam olarak neyin nesidir bilemiyoruz.kompanzasyon için teklif alınan bir firma bu kondansatörleri kullanacağını söyledi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadasım kesınıkle kullanmanı tavsıye ederım. dıyebılırım kı suan pıyasada olan en ıyı kondansatordur. eger cırcutor'se sakın kacırma derım.

Circutor kotu değildir, piyasada bilinen bir kaç iyi markadan biridir.

Ancak fiyat/kalite olarak karşılaştıracağın kondansatörlerin çalışma değerlerine (özellikle çalışma gerilimlerine) dikkat etmelisin.

iyi çalışmalar.

Biraz pahalıdır, ama parasının haakkını verir. İçin rahat olsun...

arkadaşlar bi sorum olacak örneğin bir kademede10 kvar 3 fazlı kondansatör bağlı ve ben bunu tek fazlı kondansatör ile değiştirmek istersem kaç kvar 3 tane kondansatör bağlamam gerekli

yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

deadhunter03 ' Alıntı:
bir kademede10 kvar 3 fazlı kondansatör bağlı ve ben bunu tek fazlı kondansatör ile değiştirmek istersem kaç kvar 3 tane kondansatör bağlamam gerekli

10 kVAr'lık üç fazlı kondansatörü üç faza bağladığınızda her faza 10/3=3,33 kVAr düşer. Yani her faza ayrı ayrı 3,33kVAr'lık kondansatör bağlamanız yeterli.
Kondansatörün 10kVAr'lık değeri, içindeki kapasitenin toplamıdır zaten.

Ekteki dosyada çeşitli güçlerdeki kondansatörlerin çeşitli bağlantılarda aldıkları kapasite değerleri vardır:

Ekli dosyalar

• varkombikondansator.rar
    45.5 KB · Görüntüleme: 0
Merak ettim neden 3 fazlı kondansatör yerine tek fazlı kondansatörleri bağlamak istiyorsunuz?
Bildiğim kadarıyla tek fazlılar daha pahalı.

zeytin ' Alıntı:
Merak ettim neden 3 fazlı kondansatör yerine tek fazlı kondansatörleri bağlamak istiyorsunuz?
Bildiğim kadarıyla tek fazlılar daha pahalı.

Her faz için ayrı ayrı kontrol ettiğimizden dolayı tek fazlı kondansatör bağlıyoruz.

arkadaşlar 4700 kw güçlük bir binaya kompanzasyon yapacağım sizce nasıl bir malzeme listesi hazırlayayım

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri