kompresör basınc uyarı sistemi

arkadaslar vidalı kompresör sistemi var işletmemizde ve hava bizim için cok onemli sistem yedekli ama yinede bazen istenmeyen durumlar oluyor bu yüzden basıncımızın düştügünde ve elektrik kesintilerinin oldugu zamanlarda uyarı veren bi sistem kurmak istiyorum elinde devre proje olan varsa bi zahmet yardımcı olabilir mi_?

arkadaş sitede iyi bir arama yaparsan sanırım aradığın özelliklere yakın devreler veya paylaşımlar bulabilirsin

yok mu proje önerisi olan zerria kardeş aradım forumu yoksa öylesine konu acayım deil

Komprasör üzerine basınç ölçer swici monte edip,swiç üzerinden kontak alabilirsin.Swicin üzerinde istenilen alt ve üst çalışma aralığını belirliyebilirsin.Her iki durumda da swiç üzerinden röle çektirip,röle kontağından zili çaldırabilirsin.Ben araştırdım biraz umarım işine yarar
http://www.edison.com.tr/basincvesicaklik.html

acilstop kardeş tşk ederim ilgine aynı projeyi bende düsündüm hatta adresini verdigin swiclerden kullanıyoruz zaten biz hat basnıclarını kontrol etmek icin ama benim aklımdaki devre biraz daha iyi bi şey olsun diyorum örnegin elektrik kesintisinde besleme yapabilemesi icin sarj ünitesi felan bakayım iş başa düstü galiba proje iyi olursa senle paylasırım

Elektrik kesintileri için jeneratör kullanmıyormusunuz.Sonuçta sen basınç değeri düştüğünde uyarı istemişsin.Bizimde kullandığımız bir sistem.Kesintilerde jeneratör devreye girdiğinden biz komprasörü kontrol ediyoruz.O yuzden sorun yaşamadık.
Şimdiden kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri