Kompanzasyon Yeni Tebliğ

amar

Üye
paylaşımınız içinteşekürler

ihsanttk

Üye
2012 de herhangi bir değişiklik oldumu ...

yozcay

Üye
Kompanzasyonda bu gun icin gecerli olan oranlar ve resmi kaynak belirtebilecek bir arkadasim varmi forumda.iyi forumlar herkese.

Son düzenleme:

yozcay

Üye
Yardimlariniz icin tesekkurler teblig-yonetmelik linki varmi?

fahri yetiş

Onursal Üye
Onursal Üye
EPDK Müşteri hizmetleri yönetmeliği ektedir.

Ekli dosyalar

gokhan692

Üye
ben tesısat elektrıkcısıyım ama bu konpanzasyonu ogrenmek ıstıyorum guc hesaplamalarını ogrendım kondansator secımını falan ogrendım sayılır ama yınede temel olmadıgından dolayı basıt hatalarla bıle karsılasınca ne yapacagımı bılemıyorum oncede elektrıkcının bırı konpanzasyon panosu yapmıs reaktıf kontrol guc rolesı kael ın varkombı 12 kademelı modelı 8 kademesını calıstırmak ıstemıs ve 8 kontaktor 8 adet k otomat sıgorta koymus ılk 5 kademesını trıfaze son uc kademeyıde mono faz olarak kullanmıs her gıden adam karıstırmıs bırsey yapamamıs yanıılk yapan adamda kayıp ben gıttım arızaya lakın temel olmadıgı ıcın takıldıgım konular var hala kendı ozel trafosu var buranın ama rektıfını kapasıtıfının sınırı ney bıde monofazda gunduz cektıgı gucle gece cektıgı guc farklı olacak nasıl ayarlayabılırım en kolay seklı ıle bı yardımcı olursanız sevınırım

Hırçın 41

Profesyonel Üye
ben tesısat elektrıkcısıyım ama bu konpanzasyonu ogrenmek ıstıyorum guc hesaplamalarını ogrendım kondansator secımını falan ogrendım sayılır ama yınede temel olmadıgından dolayı basıt hatalarla bıle karsılasınca ne yapacagımı bılemıyorum oncede elektrıkcının bırı konpanzasyon panosu yapmıs reaktıf kontrol guc rolesı kael ın varkombı 12 kademelı modelı 8 kademesını calıstırmak ıstemıs ve 8 kontaktor 8 adet k otomat sıgorta koymus ılk 5 kademesını trıfaze son uc kademeyıde mono faz olarak kullanmıs her gıden adam karıstırmıs bırsey yapamamıs yanıılk yapan adamda kayıp ben gıttım arızaya lakın temel olmadıgı ıcın takıldıgım konular var hala kendı ozel trafosu var buranın ama rektıfını kapasıtıfının sınırı ney bıde monofazda gunduz cektıgı gucle gece cektıgı guc farklı olacak nasıl ayarlayabılırım en kolay seklı ıle bı yardımcı olursanız sevınırım
Trafolu aboneler için oranlar %20 endüktif %15 kapasitif

Hassas bir kompanzasyon için 12 kademeyi kullanıp bunun 6 kademesini monofaze yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız. Kademe kondansatör güçleri iyi seçilmeli. Trafo gücünüzü mevcut kademelerinizi ve sayaç endekslerinizi verirseniz yardımcı olurum.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,971
Kullanıcılar
393,847
Son üye
ALİMSTF

Yeni konular