Kompanzasyon Panosu

Merhaba Arkadaşlar.
Yeni yaptığımız işletmede 400 kw lik trafomuz var. Eğer bu trafomuzu maksimum güçle kullanmak istersek.En fazla kaçlık kompanzasyon panosu lazım olur.Bu gün itibariyle maliyeti ne olur.
Şimdiden teşekkürker.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba Arkadaşlar.
Yeni yaptığımız işletmede 400 kw lik trafomuz var. Eğer bu trafomuzu maksimum güçle kullanmak istersek.En fazla kaçlık kompanzasyon panosu lazım olur.Bu gün itibariyle maliyeti ne olur.
Şimdiden teşekkürker.

Bu yükünüzün reaktif değeri ile alakalıdır. Yükünüzün cosinusfi si 0.70 ise farklı kvar çıkar 1 e yakın ise farklı değer çıkar.

Vardığınız bilgiler icin teşekkür ederim.Ancak ben elektrikten pek anlayan birisi değilim dolayisoyla 400 kw lik trafo icin maksimum kaçlık kompanzasyon panonusu yeterli olur onu ogrenm2
ek istiyorum.Bu gune kadar sorduğum iki uzmandan biri 400kw lik trafo icin maksimum 200 kw lik kompanzasyon panosu yapılır dedi diğeri 400kw lik gerekir dedi acaba hangisi doğru yönlendirdi.

Yüklerinizin cinsine göre değişir.Yükleriniz
ne ve 400 kva nın ne kadarını kullanacağınızı
tahmin ediyorsunuz ? Bu soruların cevabına
göre 200 - 400 kvar arasında kompanzasyon
değeri çıkabilir.

Yükünüzün kosinüs fi değerini 0.70 olarak değerlendirirsek 400 Kvar'lık bir kompanzasyon panosu işinizi çözecektir.

Merhaba Arkadaşlar.
Şimdiden teşekkürker.
Merhaba arkadaşım
Bizim hesabımıza göre de 200 kva kompanzasyon gücünüz olur cos 0,8 aldık
İsterseniz anahtar teslim projenizi gerçekleştirebiliriz
Uzaktan kompanzasyon reaktif ceza takip sistemi de kurabiliriz
Özelden numaranızı gönderirseniz detayları görüşebiliriz

Eğer sözleşme imzalarsak sözleşmedeki şartlara göre evet cezayı ödemeyi kabul ediyoruz

Verilen bilgilere göre ! böyle bir uygulama
teklifini,ben olsam hiç ciddiye almazdım.Be-
davaya yapılacağını bilsem bile.Cosq yi han-
gi tecrübeye ! göre 0,8 aldığınız bile muam-
ma.Karar,soruyu soranın tabiki.

Verilen bilgilere göre ! böyle bir uygulama
teklifini,ben olsam hiç ciddiye almazdım.Be-
davaya yapılacağını bilsem bile.Cosq yi han-
gi tecrübeye ! göre 0,8 aldığınız bile muam-
ma.Karar,soruyu soranın tabiki.
Muamma olan bir durum yok sizin hesabınız yanlış cos değerini istediğiniz kadar küçük değerde alın hiç bir şekilde 400 kvarlık bir sonuç bulamazsınız cos 0,7 aldığınızda 245 kvar cos 0.6 aldığınızda 285 kvar çıkar bu hesapları uzman bir mühendis ile hesaplamak gerekir usta kafasıyla olmaz Cos nü neye göre alıyorsunuz diye soruyorsanız biraz araştırmanızı öneririm araştırınca bulabilirsiniz belki mühendislik büyük seçeyim de başım ağrımasın demek değil ihtiyaça cevap veriyorsan uygun maliyetle olay tamamdır

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri