Kompanzasyon konusunda yardım isteyen

kontaktör beslemelerine düşük amper sigorta koymamışmısın eğer kontaktör beslemelerine düşük amper sigorta koyarsan bu sorunla birdaha karşılaşmazsın
unutmadan bir hatırlatmada bulunayım kompanzasyon kontrol altında diilse uyarmak için bir cihaz koyarsan iyi olur

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
80+1202,49 kvar lık kompanzasyonumuz var harmonik . ana pano ile arasıan cekilecek kablo 8 ( 3x240 ) olarak göstermiş. bunun hesabını nasıl yapabilirim bana formuleri ile yazarmısınız ve kablo keiti dogrumu

Merhaba sayın sefa_61,

Konuyu forumda aratırsanız bununla ilgili bölümler var.
Arkadaşlar hesap programını bile vermişler.
Ama ben yorulmayım derseniz aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
Saygılarımla

Untitled Page

50 kw lık kuru güce sahip bir işletmeye kompanzasyon panosu yapmam gerekiyor.fakat işletme yeri kiralık olduğu için pano taşınabilir pano ve kapasite artırımına müsait bir kompanzasyon panosu yapmam gerekiyor.kaç kademeli nasıl bir pano yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim...

Merhaba sayın Ersin

Yükün profili nedir.
Sık sık değişir mi yoksa stabilmidir.

50 kw lık kuru güce sahip bir işletmeye kompanzasyon panosu yapmam gerekiyor.fakat işletme yeri kiralık olduğu için pano taşınabilir pano ve kapasite artırımına müsait bir kompanzasyon panosu yapmam gerekiyor.kaç kademeli nasıl bir pano yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim...

Ersin bey ayrıca monafaze ve trifaze yük dağılımı nasıl ? mesela aydınlatma için ne kadar bir güç dahil bu 50 kw ın içine motor yükleri varsa ne kadar bunlar hakkında detay verebilirseniz sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum yoksa burda duycağınız cevap 30 kVAr lık bir kompanzasyon yeter cevabı olur kademelerinide belki biri söyler :)

50 kvar harmonik filtreli kompanzasyon için gerekli olan harmonik filtre reaktörünün karekteristigi ne olmalıdır. Reaktör seçimi hangi hesaplamalara göre yapılır.?Toplam harmonik distortion nasıl bulunur? reaktör seçimlerindeki %p (5,67-7-14) degerleri nedir? bunlar hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?

Saygılar

Kompanzasyon baglantisi nerden yapilir trafoda 9.5 nva guc var sahada 1600 kwa trafo 6 adet

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Verdiğiniz bilgi yetersiz.Trafolar arasındaki mesafe ne kadardır?Yüklerin profili nasıldır?Bana sorarsanız her trafoyu ayrı olarak kompanza edin.Böylelikle bir çok sıkıntıdan kurtulursunuz.Trafolara kuracağınız sistemin özellikleri için yük profillerini çıkarmanız lazım.Sonuç olarak her trafoya ayrı kompanzasyon.

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri