Kompakt tripte

Bir gün elektrik tesisatını yapmış olduğumuz binalardan birinde görevli teknisyen beni aradı Hakan bey binanın yarısında elektrik var yarısında yok diye. Tüm binalarda Şebeke-jeneratör-ups panosu ayrı olduğu için şebeke yada jeneratör panosunda bir sıkıntı olduğunu anladım meslek lisesi mesunu salih adında bir çalışanım vardı kendisini arızaya yolladım bir müddet sonra beni aradı abi şalter ambale olmuş çalışmıyor dedi yanına gittim kompakt şalteri trip pozisyonundan direk I (on) pozisyonuna almaya çalışıyor çok kızdım kendisine trip pozisyonundaki şalter 0(off) pozisyonuna alınmadan I(on) pozisyonuna alınmaz dedim, utandı ama sende haklısın bu tür bilgileri okulda vermezler dedim, over ışığı yanıyor bu rölenin açtırdığını gösterir rölenin reset butonuna basmadanda şalter I(on) yapılmaz dedim. Bu olaydan bende bir ders çıkardım bir işyerinde teknik elemanlar çalışan personeli bilgilendirici eğitimler vermelidir, kah öğle tatilinde kah yemek yerken buna mutlaka zaman ayırmalıdır...

Reset olayı anladım. Fark basınç anahtarlarında da öyle olur. Önce sistem resetlenir sonra yeniden açılır o aklıma geldi. :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri