Kombi termostat bağlantı sorunu

12volt

Üye
Arkadaşın kombisine termostat bağlarken dalgınlıkla termostat girişinden 220 vot verdim sanırım kartı yaktık. Sıcak su geliyor ama radyatör ısıtma devreye girmiyor. Tamiri mümkün mü acaba çok maliyetli bir şey mi? Bu gece nasıl uyuyacağım.

Arkadaşın kombisine termostat bağlarken dalgınlıkla termostat girişinden 220 vot verdim sanırım kartı yaktık. Sıcak su geliyor ama radyatör ısıtma devreye girmiyor. Tamiri mümkün mü acaba çok maliyetli bir şey mi? Bu gece nasıl uyuyacağım.

Kombi markası ve modeli nedir ?
ve kartın net çekim çeşitli fotolarını yayınlarsanız elektronik işinden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler düşüncesindeyim veya kart tamiri tamirini yapan yerlere yaptırın
Diğer yeni veya çıkma kart .

Örnek foto kablo geri takıldımı ?

tb.png

Son düzenleme:
@arkaplan ustanın dediği gibi radyatörleri ısıtması için ya termostat bağlantı kısmı resimdeki gibi kablo ile kısa devre olacak ya da bu işi araya bağlanacak termostat yapacak. Bendeki termostat mekanik ve bir kablo ile hol girişine çekip baş seviyesinde kapı kasasına montajladım. Senelerdir gayet güzel çalışıyor, memnunum.

Kısa devre yapan kabloyu tekrar taktım ancak çalışmıyor malisef. Benzer termostat kurulumu yaptım ve uzun zamandır kullanıyorum ancak böyle bir aptallık nasıl yaptım bilemedim işte. Kart kısmını sökmedim servis çağıracağız sabah. Muhtemelen kart yanmış diye büyük bir miktar ödeme isteyecekler diye düşünüyorum. Ücretsiz yaptığım iş için yok yere borç sahibi oldum.

Kontak devresinden voltaj girdiyse içeride biryerlere zarar vermiştir.

Kontrol edilmesi lazım. Uzman kişinin gözden geçirmesi iyi olur.

Siz yine resimleri ekleyin belki düşük ihtimal olsa da bir sigorta vb. Koruma vardı ise kurtarabilirsiniz.

Geçmiş olsun.
Kombi markası ve modelini belirtmediniz.

Kısa devre yapan kabloyu tekrar taktım ancak çalışmıyor malisef. Benzer termostat kurulumu yaptım ve uzun zamandır kullanıyorum ancak böyle bir aptallık nasıl yaptım bilemedim işte. Kart kısmını sökmedim servis çağıracağız sabah. Muhtemelen kart yanmış diye büyük bir miktar ödeme isteyecekler diye düşünüyorum. Ücretsiz yaptığım iş için yok yere borç sahibi oldum.
Hocam benden size nacizane bir tavsiye, kazancınız olmadığı yerde sorumluluk almayın. Eş dost da olsa tamir etseniz devamı gelir, etmezseniz dilinden düşmezsiniz. Böyle şansız olayları hiç saymıyorum bile.

Kartın içini çekip atabilme şansınız var mı?

Servis yeni kart sipariş etmiş. 1200 lira tutmuş yarı yarıya bölüştük, 600 lira akıl parası verdim. Eski kartın onarılabileceğine eminim, kartı alıp fotoğraf paylaşacağım. Çünkü start alıyor, sensörleri okuyor hata vermiyor sadece termostat yolundaki direnç yanmıştır sanıyorum. Kartı onarabilirsem ikinci el satarım veya ihtiyacı olana veririm.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri