Kombi Sayaç / X5 kombi sayaç / Süzme Sayaç nedir ?

slm abiler. İnternette bu 3 sayaç ile ilgili tanım göremiyorum. Genelde elektronik sayaçlarla ilgili var..

Kombi Sayaç / X5 kombi sayaç / Süzme Sayaç nedir ? ve bunları seçmemizin sebebi nedir?

Şahsi fikrim kombi sayaç daha yüksek akımlara dayanıklıdır ondan olabilir bu mudur? Neden evlerde kombi sayaç değilde elektronik sayaç ? bu 3 sayacın farkı nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kombi sayaç:Aktif güç,endüktif reaktif güç ve kapasitif reaktif güçleri okuyan sayaç demektir.
Elektronik sayaç:Evlerde kullanılan ve sadece aktif gücü okuyan sayaçtır evlerde kullanılan elektrik te reaktif güçleri okumaya gerek olmadığı için kombi sayaç kullanılmaz.
X5 kombi sayaç ta:Elektrik tüketimini okumak için kullanılan sayaaçlar maksimum 100A kadar dayanabiliri ama hiç bir dağıtım firması 100A gücü olan aboneye direk sayaç kullanmaya izinvermez akım trafosu dediğimiz aletlerle elektrik tesisattında kullanılan elektrik gücünün akım trafolarıyla düşürülerek okunmasında kullanılan sayaçlardır ve kombi sayaçlardaki gibi,aktif ve reaktif güçleri okuyabilir.
Süzme sayaç ise:Abonenin dağıtım şirketinde elektrik tüketimini okuyan bir sayaç ı var ve bu abone bir makine veya bir bölümün tüketimini ayrıca okumak isterse araya bir sayaç bağlar bu sayaç ta süzme sayaçtır.

Kombi sayaç:Aktif güç,endüktif reaktif güç ve kapasitif reaktif güçleri okuyan sayaç demektir.
Elektronik sayaç:Evlerde kullanılan ve sadece aktif gücü okuyan sayaçtır evlerde kullanılan elektrik te reaktif güçleri okumaya gerek olmadığı için kombi sayaç kullanılmaz.
X5 kombi sayaç ta:Elektrik tüketimini okumak için kullanılan sayaaçlar maksimum 100A kadar dayanabiliri ama hiç bir dağıtım firması 100A gücü olan aboneye direk sayaç kullanmaya izinvermez akım trafosu dediğimiz aletlerle elektrik tesisattında kullanılan elektrik gücünün akım trafolarıyla düşürülerek okunmasında kullanılan sayaçlardır ve kombi sayaçlardaki gibi,aktif ve reaktif güçleri okuyabilir.
Süzme sayaç ise:Abonenin dağıtım şirketinde elektrik tüketimini okuyan bir sayaç ı var ve bu abone bir makine veya bir bölümün tüketimini ayrıca okumak isterse araya bir sayaç bağlar bu sayaç ta süzme sayaçtır.
Hocam o zaman kombi sayaçta trafo olmadan x5de ise trafo kullanıyoruz yanlış anlamadım deil mi

Hocam o zaman kombi sayaçta trafo olmadan x5de ise trafo kullanıyoruz yanlış anlamadım deil mi
X5 kombi sayaç var birde sadece kombi sayaç vardır.
Mekanik sayaçlar varken bir sayaç ya aktif tüketimi okurdu veya reaktif tüketimi okurdu reaktif kapasitif için bile ayrıca sayaç takılırdı elektronik sayaçlar üretilince aktif sayaç ın yanında kombi sayaçlar da üretildi

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri