kombi genleşme tankı

erdvil

Üye
selamlar immergas eolo mini model kombinin tesisat suyu basıncı 2 günde bir 1 barlara kadar düşmekte her defasında su doldurmaktayım bugün genleşme tankının sibobuna bastım hiç hava gelmedi.gelmemesi normalmi yada havası mı kalmamıştır. yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer siboba bastığınızda hava gelmiyorsa genleşme tankının havası bitmiştir hava basarak sorunu çözebilirsiniz.

siboptan hava gelmemesi hava basarak giderilebilir ama siboptan su gelirse tankı değişmeniz gerekmetedir içindeki şamyel yırtıktır kolay gelsin

Genleşme tankı hava basıncı, daire yüksekliğine göre belirlenir ( En yüksekteki petekle alakalıdır ) Normal Bir dairede 0,7 bar olarak belirlenmiştir.

Bunu yaparkende tabi tesisatın suyunun boş olması gerekmektedir.

Hava basıldıktan sonra kombinin hava yapmaması için, kombi 6-7 kez açılıp kapatılmalıdır.

Eğer kombiden farklı sesler geliyorsa ( prujör kontrol edilmelidir)

sayın kaan arkadaşım tanka hava bastıktan sonra tesisat suyunu doldurmadanmı 6-7 sefer çalıştıracağız ve ne zaman aralılarla açıp kapatacağız biraz daha konuyu derinletebilirmisin? teşekkürler

genleşme tankının sibobuna bastığında hava gelmediyse hava basılması gerek. siboba basınca siboptan su çıkıyorsa genleşme tankının mebranı yırtıktır değişmesi gerek. hava basmayı biliyormusunuz?

Aynı konudan bende müzdariptim.genleşme tankının sibobuna bastığımda su geliyordu mebran yırtıktır diye yeni genleşme tankı arayışı içine girdim yenisini bulamadım,derken apartmandaki komşum kombisini yenisi ile değiştirdiği için onun genleşme tankını taktım ve benim kendi kombimin genleşme tankına hava basıp kontrol etmeyi düşündüm havayı bastığımda membranın havayı tuttuğunu yırtık olmadığını tesbit ettim.kombi üzerinde takılı iken siboba basınca su gelen genleşme tankı sökülünce sağlam olduğu ortaya çıktı.bence sizde bir söküp deneyin

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri