kombi genleşme tankı

küçük bir delik vardır havayı tutsada bi süre sonra havanın bittiğini göreceksiniz hele hele kombiye bağlı iken tesisat basıncınıda hesaba katarsak daha çabuk bittiğini göreceksiniz.

Su an icin bir sikinti yok gibi birkac gun gozlemleyecegim bakalim tekrar sikinti yaratacakmi

Aynı konudan bende müzdariptim.genleşme tankının sibobuna bastığımda su geliyordu mebran yırtıktır diye yeni genleşme tankı arayışı içine girdim yenisini bulamadım,derken apartmandaki komşum kombisini yenisi ile değiştirdiği için onun genleşme tankını taktım ve benim kendi kombimin genleşme tankına hava basıp kontrol etmeyi düşündüm havayı bastığımda membranın havayı tuttuğunu yırtık olmadığını tesbit ettim.kombi üzerinde takılı iken siboba basınca su gelen genleşme tankı sökülünce sağlam olduğu ortaya çıktı.bence sizde bir söküp deneyin
siboptan su gelmişse mebran yırttıktır söktüğünüz zaman su olmaması sebebiyle su gelmeyecektir sağlam olma şansı yoktur.

sayın kaan arkadaşım tanka hava bastıktan sonra tesisat suyunu doldurmadanmı 6-7 sefer çalıştıracağız ve ne zaman aralılarla açıp kapatacağız biraz daha konuyu derinletebilirmisin? teşekkürler

Suyu doldurduktan sonra açıp kapama yapmalısınız.

Kombinin sesli çalışması eski haline ( sessiz çalışma ) döndüğünde açıp kapamayı bırakabilirsiniz.

Hicbirsey yapmaym atiyosada emniyrtten atsn ama ben surekli su basmaym diyosan su basma muslugunun ustune yada altna bir basınc dusurucu taktr 1bar sabitle o kendi sistemi 1barda tutar yukselirsede zaten emniyet atar benim kazan delik kaynakta tutmuyo ben oyle yaptm ama bu gecici cozumdur..))

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Arkadaşım;öncelikle tesisattaki suyu mümkün olduğunca boşalt basınç göstergesi "0" da olsun.Ardından basit bir bisiklet pompasıyla genleşme tankına hava bas 0,7 - 1 bar arası uygundur.sonra sübap kapağını kapat tesisatını kombi doldurma vanasından 1,5 - 1,8 bar (120m2 den büyük dairede 1,8 bar) doldur.kombiyi çalıştır kombiden su hışırtısı geliyorsa kombiyi düğmesinden kapat(sigortasından değil)
eğer ki hava tahliye sesi geldiyse çalıştır.bu işlemi 4 - 5 kez yap ardından radyatörlerden hava prüjör anahtarı vasıtasıyla tesisattaki havayı tahliye et su basıncı düşecektir tekrar 1,5 - 1,8 e tamamla.geçmiş olsun.....

Merhaba arkadaşlar yeni kombi genleşme tanki aldım monte ettikten sonra hava basmaya gerek varmı teşekkürler
Arkadaşım;öncelikle tesisattaki suyu mümkün olduğunca boşalt basınç göstergesi "0" da olsun.Ardından basit bir bisiklet pompasıyla genleşme tankına hava bas 0,7 - 1 bar arası uygundur.sonra sübap kapağını kapat tesisatını kombi doldurma vanasından 1,5 - 1,8 bar (120m2 den büyük dairede 1,8 bar) doldur.kombiyi çalıştır kombiden su hışırtısı geliyorsa kombiyi düğmesinden kapat(sigortasından değil)
eğer ki hava tahliye sesi geldiyse çalıştır.bu işlemi 4 - 5 kez yap ardından radyatörlerden hava prüjör anahtarı vasıtasıyla tesisattaki havayı tahliye et su basıncı düşecektir tekrar 1,5 - 1,8 e tamamla.geçmiş olsun.....

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri