İmmergas eolo star kombi prosestat hava girişinde su yoğunlaşması nasıl engellenir?

osman0119

Üye
Merhaba arkadaşlar, immergas eolo star model kombinin hava fanından prosestata gelen boru içerisinde 3 ya da 4 saatte su damlacığı birikiyor. Bu durum prosestatın kontağının basınçsız kalarak açılmasına neden oluyor. Tabii ki kombi baca basıncı olmadığı için arıza algılıyor ve arızaya geçiyor. Arızaya geçtikten sonra prosestat girişindeki boruyu çıkarıp üfleyerek biriken suyu temizledikten sonra kombi normal çalışmasına devam ediyor. Çünkü bi kaç defa servis çağırdım, ama ana kart arızalı, prosestat arızalı diyerek bir kaç defa benden hatırı sayılır servis ve parça ücreti aldılar. Halbuki kombinin çalışmasını inceleye inceleye sonunda prosestat bağlantı borusundaki su oluşumunun arızaya sebep olmasını buldum. Bu borudaki su oluşumunu nasıl engelleyebilirim? Bu su neden oluşur? Hava akışında problem olmasından dolayı olabilir mi? Bir fikri olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20220123-WA0002.jpg
    IMG-20220123-WA0002.jpg
    102.7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
IMG-20220124-WA0005 kopya.jpg
IMG-20220124-WA0006 kopya.jpg

Sizin kombi boruyu taktığınız yerin fotosu .

IMG-20220124-WA0005.jpg

20. sn !!!

kombi.png

Son düzenleme:
1643271989739.png
Yanıtınız için teşekkür ederim. Boruyu fotoğraftaki gibi taktık ama değişen bir şey yok. Bizim sorunumuz; bu boruda su damlacığı oluşması, asıl su oluşumunu kesebilmek.

Videoları sonuna kadar izlemeniz .
Ben kombici değilim bu marka ve model kombim yok .
Parçayı ve boruları tarif edildiği gibi takmanız ilk halideki parçaların gönyesini vermeniz .
P1 / P2 durumu ?
Tek ( sizin kombi ) bağlantı yerlerine takılması ?

Plastik boru içindeki su hangi metal borudan tesbit edip araştırmalar yapmanız .
Plastık boru içindeki suyun yöne aktığınında tesbitini yapmanız .

Bacayı ve fanı kontrol etmeniz .

Kolay gelsin .

Not: yapılan işlemleri yazmanız .

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. hafta sonu fan temizliğini ve baca temizliğini yapacağım. İnşallah sorun çözülür. Sonucunu buradan yazarım. İyi akşamlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri