Koblo kesiti yardım.....

hamiddogru

Üye
400 kw luk bir makıne var 200 metrelık bir kablo çekilecek bunun kesıtı ve kablo ceşiti nedir?teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sn. hamid dogru,
400 kw luk makine nasıl birşey bilmiyorum ama
400 kw bir gücü iletmek için 2 adet 3*240/120 mm2 nerede kullanacağına bağlı olarak nyy veya nyfgby kullanabilirsin.

kablo hangi ortamda çekilecek
400 kw luk bir makıne var 200 metrelık bir kablo çekilecek bunun kesıtı ve kablo ceşiti nedir?teşekkürler...

4(3x240/120) kablo işinizi görebilir ama daha detaylı bilgi verirseniz iyi olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yolverme şekliniz ( Direkt-Y / Üçgen-Soft starter ) nedir ?

teşekkür ederim bilgileriniz için 3x240 nyy işimi görecek sanırım kablo ikiadet motora tek kablo seklınde baglanacak gerilim düşümü hesabına göre uygun saygilar...

Kablolar ve Enerji Taşıma sistemleri ( 1. sayfa,AG kısa devre +güç+kesit hesabı tek dosya
bölümünde 30.03.2009 tarihinde vermiş olduğum hesap programı ) bölümünde vermiş oldu-
ğum programı tekrar veriyorum.Program,Desteknik sitesinden alınmıştır.Starttaki gerilim dü-
şümü % 15 den büyük olmamalıdır.

Ekli dosyalar

• Desteknik mtor kesit.rar
    9.5 KB · Görüntüleme: 38

Forum istatistikleri

Konular
128,554
Kullanıcılar
450,553
Son üye
bugraaa6606

Yeni konular