Klima soğutuyor fakat ısıtmıyor

Katılım
15 May 2019
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
24
Merhaba arkadaşlar klimam soğuk modda gayet iyi soğutuyor fakat sıcak moda alıp çalıştırdığımda en yüksek kademeye almama rağmen ısıtmıyor. diş kompresör çalışıyor fakat dışarıdaki fan dönmüyor klimadan da sanki borulardan su akıyor gibi ses geliyor ama ısıtma yok daha sonra ses duruyor ve klima fanı calısıyo sıcak üflemiyor
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Katılım
14 Kas 2017
Mesajlar
978
Puanları
56
Yaş
31
Konum
İzmir
Büyük ihtimalle gaziniz yok. Size soğutma yapıyor gibi geliyodur. Hava serin zaten buda soğuk üflüyor gibi hissettirir. Emin olmak için iç ünite den hava uflenen bölgeye termometre takın ve ağız çıkış sıcaklığıni ölçün. 7 10 derece çıkış varsa normal soğutma var diyebiliriz. Gerçekten soğutma yapıyor gaz var ama ısıtma yapmiyor ise 4 yollu bobin yada 4 yollu kendisi arızali olabilir.
 

Forum istatistikleri

Konular
118,104
Mesajlar
832,135
Kullanıcılar
429,483
Son üye
yunusalkaya

Yeni konular

Üst