York klima soğutuyor fakat ısıtmıyor

M.balibey

Üye
başıktada yazdığım gibi york marka klima soğutma yapıyor fakat ısıtmaya geçince bekleme tuşu yanıp sönüyor 1 dk kadar sonra kompresör devreye girmiyor daha öncesinden kart yanmıştı bugün onu yaptırdım fakat ısıtma modunu çalıştıramadım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bugün 4 yollu vananın ohm değerini ölçtüm 9000 için bir pdf dosyasında 1300 ohm yazıyordu benimkinde 625 ohm çıkıyor ve ilk defa açtığım gibi şalteri attırıyor öneri verebilecek biri yok mu

Merhabalar,

Split klima neden sigorta attırır ilk voltaj verildiğinde enerjilenen karttır. Kartta bir hata olabilir. Tamir gördüğünden bahsettiniz.

sigortayı attıran güç çeken parçalardır. Bunları ayırarak teker teker denemelisiniz. iç ünite kartından iç fanı dış fanı kompresör ve 4 yollu uçlarını sökün eğer elinizde varsa ölçü aleti ile kısadevre varmı bakın yoksa eğer bütün uçları ayırdıktan sonra enerjiyi verin yine sigorta atar ise sorun kartta atmaz ise ayırdığınız parçalardan birindedir. Sıra ile kablolarını bağlayıp tek tek deneyerek sorunlu parçayıda deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

kolay gelsin

Merhabalar,

Split klima neden sigorta attırır ilk voltaj verildiğinde enerjilenen karttır. Kartta bir hata olabilir. Tamir gördüğünden bahsettiniz.

sigortayı attıran güç çeken parçalardır. Bunları ayırarak teker teker denemelisiniz. iç ünite kartından iç fanı dış fanı kompresör ve 4 yollu uçlarını sökün eğer elinizde varsa ölçü aleti ile kısadevre varmı bakın yoksa eğer bütün uçları ayırdıktan sonra enerjiyi verin yine sigorta atar ise sorun kartta atmaz ise ayırdığınız parçalardan birindedir. Sıra ile kablolarını bağlayıp tek tek deneyerek sorunlu parçayıda deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

kolay gelsin
teşekkür ederim sorun karttan çıkarınca düzeldi daha önceden varistör patlaktı onu değiştirmişti adam oldu dedi ama olmamış sanırım bursada bu kartı yapabilecek birini tanıyan var mı

Dostum yazdığını tam anlayamadım ama eğer varistör patladıysa yüksek voltaj ilerlemişmi bakmak lazım sen dediğim gibi kabloları ayırdınmı ?

bu arada kısa devreye nasıl bakılıyor pek bilgim yok ta

Dostum yazdığını tam anlayamadım ama eğer varistör patladıysa yüksek voltaj ilerlemişmi bakmak lazım sen dediğim gibi kabloları ayırdınmı ?
kabloları söktüm şu an kartı elektrikçi sigorta kutusunda yanlış bağlantı yapı yakmıştı şu anda otomatlar açık duruyor kartı takınca otomat atıyor

kabloları söktüm şu an kartı elektrikçi sigorta kutusunda yanlış bağlantı yapı yakmıştı şu anda otomatlar açık duruyor kartı takınca otomat atıyor

Dostum şu durumda bağlantı hatası yok ise kartınız sigortayı attırıyor.

Bağlantı hatası nedir cihazınızda faz nötr ve toprak bağlantısı var. Şebekeden gelen fazı yanlışlıkla toprağa bağladılarsa sorun oluşabilir yada karttaki arıza giderilememiştir. Önce doğru bağlantı kontrol edilmeli sonrasında kart tekrar incelemeye alınmalı.

Kolay gelsin.

valla arkadaş sistemi sök yeniden basit bir otomasyon yap kartı da at
ikdebir arıza yapar kartlı sistem

kartı yapan adam kontrol etmiyomu adanda sebahattin ustamız var elektrinikçi çukurova elektronik alalh başımızdan eksik etmesin çıkmadığı yapamadıgı yok

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri