Klima sigorta attırıyor

Sigorta da arızalı olabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
@Gürkanizmir @serkan_48nasıl bildiniz ustam :) kocaeli izmit dogrudur. bakalım servisi bugun bekliyorum gelicek soylediklerinizi servisi dinledikten sonra aktarıcam. sigortaları değiştim besleme kablosunu kontrol ettim yani kendi tesisatımdan eminim. sadece faz sırası karıstı öyle oldu boyle oldu falan ikili diyolog yasandı ve buna istinaden gelince servise baskı yapmak istiyorum insanımız bilmiyorum demeyi bilmediği için direk sucu benım tesisatıma attı ve müdürün gozunde itibarimi dusurdu.ister istemez müdürde bu işlerden anlamadıgı ıcın nasıl olur nasıl kontrol etmezsin diyerekten bir konusma yasadık.o yuzden benim için yazdıgınız degerlendirmeler cok onemliydi cok tesekkur ederim.

Son düzenleme:
@Gürkanizmir @serkan_48nasıl bildiniz ustam :) kocaeli izmit dogrudur. bakalım servisi bugun bekliyorum gelicek soylediklerinizi servisi dinledikten sonra aktarıcam. sigortaları değiştim besleme kablosunu kontrol ettim yani kendi tesisatımdan eminim. sadece faz sırası karıstı öyle oldu boyle oldu falan ikili diyolog yasandı ve buna istinaden gelince servise baskı yapmak istiyorum insanımız bilmiyorum demeyi bilmediği için direk sucu benım tesisatıma attı ve müdürün gozunde itibarimi dusurdu.ister istemez müdürde bu işlerden anlamadıgı ıcın nasıl olur nasıl kontrol etmezsin diyerekten bir konusma yasadık.o yuzden benim için yazdıgınız degerlendirmeler cok onemliydi cok tesekkur ederim.

Geçmiş olsun.
Servisin servis tutanaklarinda bu dedikleri yazıyor mu ?
Yazacagini zannetmiyorum .

Hayırlısı ile arıza düzelir.
Sonucunu forumda bekleriz.

Kolay gelsin sağlıcakla

Geçmiş olsun.
Servisin servis tutanaklarinda bu dedikleri yazıyor mu ?
Yazacagini zannetmiyorum .

Hayırlısı ile arıza düzelir.
Sonucunu forumda bekleriz.

Kolay gelsin sağlıcakla
tesekkurler ustam. henuz servis formu duzenlemedi istedim iş bitince hallederiz dedi :) konuyu gelişmeler yasandıkca guncelleyecegım sağlıcakla

klimanın dış motorunu kademe kademe ayırarak tespit yapmaya calıstı.kontaktor,röle,termik,devre kartı tek tek inceledi.en son kompresörü devreye direk alarak denedi ve sigortayı attırdı. kompresörün sargılarını ölçtü sargılardaki ohmlarda farklılık yoktu. kompresör govdeye toprak yapıyor mu diye inceledi gene yapmıyordu. kompresör sıkışma yapıp fazla amper cekıyor olabilir dedi pensampermetreyi bagladık kontaktor uzerınden kompresörü direk calıstırdı ve direk 22amperlere fırlıyordu.kompresör gidik atelyede yapılcak birşey varsa yapayım yoksa baya masraf cıkarır dedi. dış üniteyi söktü atelyesine goturdu.

klimanın dış motorunu kademe kademe ayırarak tespit yapmaya calıstı.kontaktor,röle,termik,devre kartı tek tek inceledi.en son kompresörü devreye direk alarak denedi ve sigortayı attırdı. kompresörün sargılarını ölçtü sargılardaki ohmlarda farklılık yoktu. kompresör govdeye toprak yapıyor mu diye inceledi gene yapmıyordu. kompresör sıkışma yapıp fazla amper cekıyor olabilir dedi pensampermetreyi bagladık kontaktor uzerınden kompresörü direk calıstırdı ve direk 22amperlere fırlıyordu.kompresör gidik atelyede yapılcak birşey varsa yapayım yoksa baya masraf cıkarır dedi. dış üniteyi söktü atelyesine goturdu.

Kompresor kalkış yapamiyor ise bu akımı ceker.

Üç nedeni vardır biri kapasitor değişimi ikincisi kompresor mekanik sargı arızası üçüncüsü de voltaj kaynaklı kalkamiyor olabilir.

Kompresor kalkış yapamiyor ise bu akımı ceker.

Üç nedeni vardır biri kapasitor değişimi ikincisi kompresor mekanik sargı arızası üçüncüsü de voltaj kaynaklı kalkamiyor olabilir.
ustam voltajı ölçtü voltajla alakalı degıl dedıgını hatırlıyorum. kondansatorleri soyledim onla alakalı degıl dedı büyük ihtimal kompresör yandı gidik dedi çıkma ikinci el yapabilirsem yapıcam Lg üretimi yok falan dedi. bizi mi koparıyo cok mu uyanık tam anlayamadım. en sevmediğim ticaret anlayışı. en başta soyledim gene sizlerden edindiğim bilgiler ile bana faz sırasında ısrar etti simdide bu sekilde konusuyor. neyse sımdılık beklıyoruz donus saglamasını tesekkurler fikirleriniz için

Mekanik olarak sıkıştı ise kompresör fazla akım çeker. Sargilari saglam olsada mekanik arıza vardır. 3 fazlı kompresör de ohm farki olmaz zaten. Yazılana göre kompresör kaput

Bu sektordeyim ama malesef meslektaşlarıma hiç güvenmiyorum. Güvenemiyorum malesef. Bu konuda çok üzgünüm. bizler bu tür konularda neden böyleyiz bilmiyorum.

Hayirlisi ile çözülür umarım arızanız.
Bu sektordeyim ama malesef meslektaşlarıma hiç güvenmiyorum. Güvenemiyorum malesef. Bu konuda çok üzgünüm. bizler bu tür konularda neden böyleyiz bilmiyorum.

Hayirlisi ile çözülür umarım arızanız.
Abi her sektörde böyle aslında. Güvenilir bir millet değiliz biz. İşimiz üç kağıt. Halkimiz ds bunu hak ediyor çünkü isini iyi yapana hakkını vermiyo. Şu kisi 3 kuruş daha uyguna yapıyor sen neden 5 kuruşa yapıyosun diyor. Böyle olunca sonucu bu

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri