klima santrali durduğunda telefon ile aranmak?

size bu konuda yardımcı olabilirim bilgisayar yazılımcısı ve elektronikçi arkadaşlarım var siz bana teknik bilgileri verirseniz yardımcı olurum numaram***********

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sn. macktr,
td2000 telefon aram modülü var. istediğin ses kaydını yaparak 9 adet telefonu 45 sn ralıklarla aratabilrisiniz. fiyatı 100 tl civarında. sadece yapmanız gereken telefon hattına bağladığınız td 200 e, santral durduğunda bir sinyal vermek. bu kadar basit.

hayırlı çalışmalar diliyorum.

arkadas en basit en etkili yolu gostermis

sn. macktr,
td2000 telefon aram modülü var. istediğin ses kaydını yaparak 9 adet telefonu 45 sn ralıklarla aratabilrisiniz. fiyatı 100 tl civarında. sadece yapmanız gereken telefon hattına bağladığınız td 200 e, santral durduğunda bir sinyal vermek. bu kadar basit.

hayırlı çalışmalar diliyorum.

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler:):):):)

Merhaba arkadaşlar...

2 adet klima santralimiz var fabrikamızda ve bu makinelerden herhangi birinin durmasında telefon ile aranmak istiyoruz ikaz için...

böyle bir sistem varmıdır acaba?

böyle durumlar için basit çözümler var en ucuzunu geçenlerde ben kullandım.
teyp recorder kullandım. telefon hattı üzerinden arıza vb. durumlarda (ben sistem odasındaki klimalar çalışmadığında beni araması için kendi ses kaydımı oluşturdum)

klimalar çalışmadığında bana telefon geliyor ve kendi sesimle arıza alarmı alıyorum.

sistem gayet basit; öncelikle arama notu kaydediyorsun, ve aranacak numaraları giriyorsun ( 10 tane numara yazabiliyorsun) sistem sorun olunca kaydedilen numaraları otomatik arayıp ses kaydını dinletiyor.

benim soğuk odalar için kullandığım bir sistem var işe yarıyor telefon hattına bağlanıyor alarm zamanı kontakları kapandığı zaman arama yapmaya başlıyor tek sorun dahili hatlarda çalışmıyor direkt hatlarda arama yapabiliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri