Klima aşırı sıcaklarda sogutmuyor.

arkadaşlar bu olay ankarada benimde hafta başında en az 10 klimada geldi ilk klimada önce uyanamadım ama sonraki servistede aynı arıza ile karşılaşınca komp. soğuk su tutup bekleyince çalışmaya başladı.. sonraki serviste (aynı gün) bir çatıda bulunan ve üstleri dekoratif tahta örgülerle kapatılmış 10 adetlik klimanın biri salon biri split olmak üzer 2 tanesi çalışmıyordu aynı hortumla sulamak yöntemi ile klimaları çalıştırıp teslim ettik...
kısaca ben birinin aynı yerde çalışıp diğerinin çalışmamasını şuna bağlıyorum: eger çalışmayan klimanın komp çalışma süresi diğerine nazaran daha fazla ise aşınma da daha fazla olacaktır buda komp amperajını yükseltir.. yüksek sıcaklık + fazla amperaj komp içindeki termiği açacaktır ve komp soğuyana kadar klima çalışmayacaktır diye tahmin ediyorum..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kondensin üzerine termostat bağlı sulama sistemi yapıcaksın tek çözüm bu gayette iyi çalışıyor.kondensi su ile soğutmak en mantıklısı 50 derecelik teermostat işinizi görür,1 metrede 1/4 bakır boru

kompresorun presyon borusunun uzerınde yada ekovar uzerınde bı tane sensor var onu cıkar yerınden bıdaha durmasın hıç saygılar tabı motor termık acmıyosa bu ıse yarar mıtsıbıshı electrıc ıse cıhaz sensor dedıgım yerde bı sok dene

ilk yapacağın kondenseri çatı arasından çıkarmak sonrasını yine sor

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri