Kesici arizasi

nusret45

Üye
Hayirli akşamlar arkadaşlar bugün rastladigim bi arizayi sizinle paylaşmak istedim . Toki nin yeni yaptığı konut projesine ait ariza icin gittik. Gittiğimizde tr4 dm den tr5 toki çıkış kesicisi açmış beslemeyi yaptik fider tutmadı yeniden açma verdi . Açma verdikten sonra toki tr5 den giriş ve dahili tr ye ait çıkış kesicilerini boşalttik beslemeyi yeniden yaptık hat tuttu girişe enerjiyi aldık. Daha sonra giriş kesicisini besledik hat yine tuttu açma vermedi bu kez dahili tr ye ait kesici yi besledik tr4 den yeniden açma yaptı dahili tr yi kontrol ettik bi sorun göremedik. Bunun üzerine ag çıkış larini boşaltıp besleme yapmaya karar verdik
Bu kez ag çıkışları açıkken besleme yaptık yine tuttu en son anladik ki toki 6 blok a ait ag çıkış besleme yaptığımızda kesici geriden yeniden açma yaptı ariza 6 blok tan 14 numaralı daireden geldiğini bulduk
Ben daha önce hiç rastlamadim ag arızasını n kesici actirdigini hemde bi geride ki kabinden açma veriyor
(Toki daha çok yeni 1 haziran itibariyle taşımalar başladı yani bugün )

Kesicilerin roleleri aktif durumda röle besleme aküleri çalışır durumda
Ariza kesiciye vurana kadar dairenin kacak akımları sayaç sigortası bina ana besleme tms si arizayi neden görmedi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Rölelerde selektivite yoksa,bir önceki kesici
açma yapabilir.Açma arızası aşırı akımmı ?
AG deki arıza,tabiki OG yede geçecek.Röle
tep değerleri çok yüksek ise,bir önceki bes-
lemeden açıyor olabilir.Selektivite ve röle tep
değerlerini gözden geçirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular