kart tamir cihazları

Fahri87

Üye
arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim.O yüzden kusuruma bakmayın.şimdi benim asıl mesleğim kart tamiri.yani bozuk kartları tamir ederim belirli bir ölçüde ama bazen sıkıntı veriyor arızaları bulmak çok zorluyor.ben de reel elektronik ve fados gibi markalara ulaştım.forumdada araştırdım biraz ama tam aradığım sorular değildi.bu tip cihazlar ıgbt tansistör triyak entegre ve bunun gibi pek çok devre elemanın arızalı olduğunu otomatik olarak mı anlayabiliyor.anlayabiliyorsa nasıl.ve kullanan insanlar varsa bu tip cihazları tavsiye edermi? yardım ederseniz çok memnun olurum değerli meslektaşlarım

biri sağlam diğeri arızalı olan iki kartı aynı noktaları ölçerek gerilim şekilleri kıyaslanıyor. Farklı gerilim şekli olan noktadaki elemanlardan biri arızalı oluyor.
Ben bu kadar biliyorum. hiç kullanmadım fakat kullananı gördüm. Aşağıda youtube videosu var.
Aynı şeyi basitçe ohmmetre ilede yapabilirsiniz. Arıza tespit cihazında ekran ve daha çok görselleştirme var.
Tahmin ediyorum 1 khz gibi üçgen dalga üretiliyor. Ve ölçtüğünüz noktadaki gerilim osilaskop ekranı veya başka bir ekranda izleniyor.
Tabi bu esnada kartta enerji olmuyor.

iki kartı kıyaslama yapılarak arıza bulunuyorsa zaman kaybı,aynın şey avometre ilede yapılabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri