Kameralı güvenlik sistemleri teknik servisliği

mstyalvac

Üye
Arkadaşlar bir süredir kameralı güvenlik ve alarm sistemleri işine başladık,önceleri pek durgundu piyasa şu sıralar biraz daha iyi...
kameralı güvenlik ve alarm sistemleri ile ilgili bir çok teknik sorun oluşuyor yani yanlış bağlantı,yazılımları kullanma vb....

ben teknik destek vermeye hazırlanıyorum şu sıralar bu konuda kendimi eğitmeliyim,ilk aklıma gelende kontrol kalemi.com oldu...

arkadaşlar kameralı güvenlik - alarm sistemleri ile ilgili teknik konular,sık karşılaşılan sorunlar ve yazılımlar hakkında dökümanı olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa çok memnun olacağım....

herkese iyi çalışmalar...

En iyi döküman sende.:D
Karşılaştığın sorunları yazarsan o sorunlara bir yardım gelebilir.
Besleme sorunları,yanlış kamera yer seçimi,uzaktan izlemede port açma sorunları,dvr kartları çalışmadığı işletim sistemine kurma gibi..
Kameraya uygun olmayan lens takma .(4 mm takılması gerekirken 8mm takma gibi.kalitesiz kemera takma.
Ucuz bir kamera bir yerde işe yarar ama başka bir mekanda işe yaramayabilir.

En iyi döküman sende.:D
Karşılaştığın sorunları yazarsan o sorunlara bir yardım gelebilir.
Besleme sorunları,yanlış kamera yer seçimi,uzaktan izlemede port açma sorunları,dvr kartları çalışmadığı işletim sistemine kurma gibi..
Kameraya uygun olmayan lens takma .(4 mm takılması gerekirken 8mm takma gibi.kalitesiz kemera takma.
Ucuz bir kamera bir yerde işe yarar ama başka bir mekanda işe yaramayabilir.

çok değerli kardeşim elek;

şimdi ben sorumluluk altına gireceğimden önceden hazırlıklı olayım istiyorum o yüzden böyle bir telaş içerisindeyim...

mesela kafama takılan bir soru!

kameraların normalde güç ihtiyaçları 12v 1000mA oluyor bu durumda ben 4 kamerayı beslemek için 4x1000mA 4000mA=4 A lik bir adaptörmü kullanmalıyım? ben 2A adaptör taktığımdada çalıştırıyor? neden?

görüyorsunuzki bir çok sorun teknik bilgi eksikliğinden çıkabiliyor bu yüzden olan sorunların çözümlerini öğrenmenin yanısıra henüz karşılaşmadığımız sorunlarında çözümlerini incelemekte fayda var...

Kamera işi yapan biri değilim.
2 A çalıştırıyorsa demekki çektikleri akımın toplamı 2 A den düşükmüş.
Tavsiye edilen, kameraları ayrı ayrı beslemek.
Mesela ben evime 2 kamera taktım.(DVR kart)
Her iki kameraya beslemelerini bilgisayarın güç kaynağından veriyorum.
Bir problem yok ama olmayacağı anlamına gelmez.
Bu tür işlerde en önemli şey kablolama işidir.Kablolama sağlıklı yapılmalıdır.
Uç taraftaki değişiklikler çabuk yapılır ama,kablodan kaynaklanan birşey varsa
zorluk çıkar.Hele birde sonradan başka kablolar çekildi ise kablo değiştirme imkansız hale gelir.Yeni kablo çekilir.Ama küçük işlerde sorun olmaz.

Üzerinde ledler varsa bunlar çalışırken bakmak lazım.Veya ölçü aleti ile ölçülebilir.

arkadaşlar eğer her kameraya ayrı besleme işi ekonomik olmaz iş kaçıramazsın zaman alır onun için mesela 5 kamera var 5x1000mA=5A adaptör işinizi görür.diğeride çalıştırır fakat kısa sürede görüntü ve bağlantı sorunu olur
saygılar...

Üzerinde ledler varsa bunlar çalışırken bakmak lazım.Veya ölçü aleti ile ölçülebilir.

bu zamandan kayıp demek yani ölçü aleti kullanmak her seferinde, bi standardı olmalı bence yani en azından şunu diyebilmeliyiz ''4 kamera için max.2A kullanabiliriz''

arkadaşlar eğer her kameraya ayrı besleme işi ekonomik olmaz iş kaçıramazsın zaman alır onun için mesela 5 kamera var 5x1000mA=5A adaptör işinizi görür.diğeride çalıştırır fakat kısa sürede görüntü ve bağlantı sorunu olur
saygılar...

hangi durumda görüntü veya bağlantı sorunu olur ?

her birine ayrı adaptör kullanırkenmi yoksa hepsi için tek adaptör mü?

Moderatör tarafında düzenlendi:
en önemlisi besleme dir zaten abim sen monitörün yanından besleyecegim dersen gidip kamerayı 1000m uzaga koyarsan 50 amper de versen beslemez

kameraların ortalama amperidir 1000ma yani görüntü sinyalini iletmeye calısırken 1000m ile 10m arasında kamera farklı amperlere ihtiyac duyabilir

ama kamerayı yakınlara koyarsan 1 amper 4 kameranı da besler

sen standart 1 kameraya 1 amper elektriği ver ortalama benim kanaatim bu

saygılar

yusuf arkadaşımıza katılıyorum bencede ben de teknik serviste çalışırken öyle yapıyordum kamera başı 1 A olarak düşün her zaman

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri