kamera sistemleri

kamera sistemlerinde neden göruntü bozukluğu olur?

Bu araba neden arıza yapar? Gibi bir şey olmuş bu.
Arızanın tarifi ve proje ayrıntıları verilmeden fikir yürütülemez.

kamerandan olur cıhazın yada dvr kartın ayarları yapılmamısssa olur .. cıhazın yada bılgısayarda topraklama yoksa olur kı bu kesın olur:) bnc jacklarda yapılan kotu baglantıdan olur kamerada zoom verılmısdır focus ayarı verılmemısdır bozuk bı goruntu alırsın ..

bana yardımcı olabılecek baska bırılerı yokmu

Merhaba arkadaşlar.Örnek vermek gerekirse 100 metre uzaklığa yerleştirilen bir güvenlik kamerası için,görüntüde yaşanan karıncalanma kameradan mı kaynaklanmaktadır yoksa montajla ilgili bir sorun mudur?Uzak mesafelere yerleştirilen kameralarda verim düşmemesi için,nasıl bir önlem alınmalıdır?

mesafeyle alakalı , kameranın mesafesi ne kadarlık

Merhaba arkadaşlar.Örnek vermek gerekirse 100 metre uzaklığa yerleştirilen bir güvenlik kamerası için,görüntüde yaşanan karıncalanma kameradan mı kaynaklanmaktadır yoksa montajla ilgili bir sorun mudur?Uzak mesafelere yerleştirilen kameralarda verim düşmemesi için,nasıl bir önlem alınmalıdır?

Sorun karıncalanma ise problem kameraya giren ışığın azlığındandır. Problem karanlıkta veya loş ışıklı bir ortamda oluyorsa ya ortamı aydınlatmalı veya kamerayı daha iyi bir kamerayla değiştirmelisin. Ortamda ışık varsa eğer ve lensin manuel ışık ayarlıysa lensi ayarlayabilirsin.
Gine mi olmadı? Problem kamaranın arızalı olmasından kaynaklanabilir. Uzun süredir bu işle uğraşıyorum kablodan karıncalanma yaptığını görmedim. 100 metrede zaten kamera için büyük bir mesafe değil. 300 metrede düşük kalitedeki kameralardan çok taktım. Böyle bir arızaya rastlamadım.
İstersen kamera görüntüsünü gönder. Belki arızayı anlayabiliriz.

bana yardımcı olabılecek baska bırılerı yokmu
Ne yaptığını, nasıl bir sistem oluşturduğunu ayrıntılı yazarsanız size herkes yardımcı olur, yoksa 100çeşit sebep vardır yanii...!!

kamera sistemlerinde neden göruntü bozukluğu olur?

diğer arkadaşların söylediği gibi bir çok neden vardır. elektro manyetik alan, kablonun yalıtımsız, ekransız seçilmesi. düşük voltaj. ortamın ışık şiddetinin düşük olması. kamera lensinse ayarsızlık vb vb vb..........

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri