Kamera Gece Görüş Problemi ve Hikvision Uzaktan İzleme

eg289

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Yakın bir zamanda kamera sistemimi başka bir yere taşıdım ve hasar alması sonucu adaptör değişikliği yaptım.

Sistemde dahua hac 20m iki kamera ve 1 adet hilook b220, 40m gece görüşlü kamera var.

Problem şu; Hilook kamera gece görüşe geçtiğinde görüntü gidiyor ve tekrar başlıyor. Her gece görüşe geçtiğinde kapanıp açılma devam ediyor.

Adaptör olarak RBR 12v 10a adaptör kullanıyorum. Hilook kamera 30m mesafede. 0.22 Mag kablo kullandım.

Yaşadığım bölge afet bölgesi olduğu için bulabildiğim tek adaptör ve kablo bu. Sorunun kaynağı adaptör mü acaba, yoksa kablomu. Nasıl anlayabilirim.

İkinci sorun ise; eşimin telefonuna Hikvision veya Hilookvision programı kuramıyorum. Rootlu cihazlara uygun değil uyarısı alıyorum. Bunu nasıl gderebilirim

Kamera arızalı olabilir. Bir de ölçme şansınız varsa sorunlu kameraya giren besleme/güç kablosu voltajını ölçünüz. Voltaj düşük geliyor olabilir. Rootlu tel konusunda bilgim yok.

Kamera arızalı olabilir. Bir de ölçme şansınız varsa sorunlu kameraya giren besleme/güç kablosu voltajını ölçünüz. Voltaj düşük geliyor olabilir. Rootlu tel konusunda bilgim yok.
Hocam power kablosuna başka bir adaptor den elektrik verdim, sorun çözüldü. Artık kalıcı çözüm için 10 metre kordon kablo çekip buatin içinden ek yapacağım.

Metal kasalı kamera ve led adaptörlerinin dc çıkışı yanında bir adet voltaj ayar potu var. Genelde bu tür adaptörlerin dc gerilimini/voltajını öncelikle ölçerek gerekiyorsa ayar potu ile dc12 volt'a ayarlarım. Dün arkadaşa kamera kurmak için satın aldığı seti kurmaya başladığımda adaptörün dc15v olduğunu gördüm. Belki sizdeki de 12 volt'un altında olabilir? Bu arada setten çıkan 7x24 wd purple hdd arızalı çıktı, sürekli kafa atıyor. Garantiden satıcıya gönderilecek.

Metal kasalı kamera ve led adaptörlerinin dc çıkışı yanında bir adet voltaj ayar potu var. Genelde bu tür adaptörlerin dc gerilimini/voltajını öncelikle ölçerek gerekiyorsa ayar potu ile dc12 volt'a ayarlarım. Dün arkadaşa kamera kurmak için satın aldığı seti kurmaya başladığımda adaptörün dc15v olduğunu gördüm. Belki sizdeki de 12 volt'un altında olabilir? Bu arada setten çıkan 7x24 wd purple hdd arızalı çıktı, sürekli kafa atıyor. Garantiden satıcıya gönderilecek.
Hocam sorun çözüldü sandım akşaminda aynı problemi yaptı. Kamera gündüz sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama gece görüşüne girdiğinde kapanıp açılmaya başlıyor.

Trafonun yanına yaklastigimda ince bir ses geliyordu. Diğer kameralarda da etkilenme oluyordu. Bugün 12.5v 1a adaptor ile kameraya elektrik verdim, adaptorde açılıp kapanmaya başladı. 11.5v gidiyor kameraya. Sorun voltajdan değil gibi

Kamera gece görüş moduna geçince doğal olarak daha fazla güç çekecektir. Araya seri bir ampermetre ve paralel bir voltmetre bağlayıp kameranın ön yüzünü kapatın, ışık gelmeyince gece moduna geçecektir. Hem normal gündüz modunda hem de gece modunda ölçümleri yapın. Ayrıca kamerayı başka bir kabloya takıp da deneyebilirsiniz.

Kamera gece görüş moduna geçince doğal olarak daha fazla güç çekecektir. Araya seri bir ampermetre ve paralel bir voltmetre bağlayıp kameranın ön yüzünü kapatın, ışık gelmeyince gece moduna geçecektir. Hem normal gündüz modunda hem de gece modunda ölçümleri yapın. Ayrıca kamerayı başka bir kabloya takıp da deneyebilirsiniz.
Hocam garip olan şudur ki; elimi kapatıp gece goruse geçince sıkıntı olmuyor. Akşam olduğunda kamera acılip kapanmaya başlıyor

Diğer kameralar da gece görüşe geçtiğinden fazla akım çekiyorlar ve güç yetersiz kalıyor. Gece de ölçüm yapıp kontrol etmelisiniz. Beslemeyi değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Bu aklıma gelmemişti hocam. Bu arada 12v 1a adaptörü ayrı bağlayıp denemiştim. Sorun bu ise Voltaj ayarlı bir trafo kafi mi?

Son düzenleme:
Bu iş için genelde led adaptörleri uygundur. Geçen hafta arkadaşa 12V 10A adaptöre 4 adet üzerindeki led ışığı ile gece de renkli görüntü verebilen kamera montajı yaptık. Hatta kayıt cihazının 12V 2A adaptörü yerine onun da beslemesini kamera besleme jack'ı ile adaptörden verdik, sorunsuz çalışıyor. Yalnız bu tür adaptörlerin çıkışında voltaj ayar potu varsa kesinlikle 12V ölçümünü görmeden montaj yapmayın. Bizdeki DC15V'a ayarlıymış!
Uygun amper gücünde DC12V adaptörler uygundur. Amper'in fazlasından zarar gelmez, azı yetersiz ve sorunlara sebep olabilir. Bazen de smps tekniğinden dolayı oluşan gürültülerden hassas elektronik cihazlar farklı arızalar gösterebilir. Trafolu lineer adaptörler daha sağlıklı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri