Kamera Gece Görüş Problemi ve Hikvision Uzaktan İzleme

Bu iş için genelde led adaptörleri uygundur. Geçen hafta arkadaşa 12V 10A adaptöre 4 adet üzerindeki led ışığı ile gece de renkli görüntü verebilen kamera montajı yaptık. Hatta kayıt cihazının 12V 2A adaptörü yerine onun da beslemesini kamera besleme jack'ı ile adaptörden verdik, sorunsuz çalışıyor. Yalnız bu tür adaptörlerın çıkışında voltaj ayar potu varsa kesinlikle 12V ölçümünü görmeden montaj yapmayın. Bizdeki DC15V'a ayarlıymış.
Evet hocam, zaten RBR marka 12V 10a led adaptörü kullanıyorum. Çok uyguna buldum, 65 lira bir şeydi. Kalitesini bilmiyorum.

Üzerinde yazan 10A akıma çok güvenmemek lazım. Ucuz olabilmesi için elektronik elemanlar da ucuzlardan seçiliyor. Dolaysıyla bu tür cihazların üzerinde yazan değerleri sağlaması pek mümkün olmaz!

Evet hocam, zaten RBR marka 12V 10a led adaptörü kullanıyorum. Çok uyguna buldum, 65 lira bir şeydi. Kalitesini bilmiyorum.
ah be güzel insan, etiket okumayı hala öğrenemedik. 10 amper değil 10 ampere kadar yüke dayanır diye bakmak lazım, ve kullandığımız besleyici( trafo- adaptör) mutlaka yükün en az iki katı olmalı.

ah be güzel insan, etiket okumayı hala öğrenemedik. 10 amper değil 10 ampere kadar yüke dayanır diye bakmak lazım, ve kullandığımız besleyici( trafo- adaptör) mutlaka yükün en az iki katı olmalı.
3 tane kamera var. 2 Dahua, 1 Hilook.
1 tanesi iç mekan olduğu için gece görüş moduna geçmiyor. 2 tane kamera gece görüş moduna geçiyor.

10amper 2 kamerayı kaldıramayaca kalitedeyse, vay şerit led için kullananın haline.

İç mekan kameralarda da gece görüşü vardır. Ben iki adet kullanıyorum iç mekanda. Üzerlerinde tek bir IR led var. Karanlıkta kırmızı led şeklinde yanıyor.
Kameralara gelen güç kablolarının bağlantılarını kontrol edin ve gerilim kaç volt geliyor ölçün.

3 tane kamera var. 2 Dahua, 1 Hilook.
1 tanesi iç mekan olduğu için gece görüş moduna geçmiyor. 2 tane kamera gece görüş moduna geçiyor.

10amper 2 kamerayı kaldıramayaca kalitedeyse, vay şerit led için kullananın haline.
mutfak tezgahı için 2,5 metre şerit led kaç amper çeker? 1 amper gibi, ben taktım 1,5 amperlik adaptör. yandı yenisini taktım, nasıl olsa adaptör çok diyordum üçüncüden sonra 5 amperlik taktım, şimdi yerini bile unuttum.

İç mekan kameralarda da gece görüşü vardır. Ben iki adet kullanıyorum iç mekanda. Üzerlerinde tek bir IR led var. Karanlıkta kırmızı led şeklinde yanıyor.
Kameralara gelen güç kablolarının bağlantılarını kontrol edin ve gerilim kaç volt geliyor ölçün.
11.5v geliyor 30m mesafeye gündüz vakti. Gece henüz ölmedim.

İç mekanda; Gece ışığı kapatmıyorum. İç mekanda da sürekli ışık yandığı için gece görüşe geçmiyor kamera.

11.5 volt'ta pek itiraz edeceğini sanmam. Belki yerinde 12 volt başka bir adaptörlem besleme denenebilir. Ya da kamerada bir sorun vardır. Garanti süresi içindeyse satıcısına danışmakta fayda var.

11.5 volt'ta pek itiraz edeceğini sanmam. Belki yerinde 12 volt başka bir adaptörlem besleme denenebilir. Ya da kamerada bir sorun vardır. Garanti süresi içindeyse satıcısına danışmakta fayda var.
yok be ustam biz otelin 36 tane kamerasından 3 tanesinin çalışmadığı için gitmiştik, adaptörün birisi 11,5 volttu, bir tane adaptör takviyesi yaptık sorun çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri