2 kameradan 60 sn de bir görüntü alma.

Selamun aleykum ustalar kamera kayıt cihazım da kamera için yer olmadığında dolayı 5. Kamerayı şu şekilde kullanmak istiyorum. Aynı bölgede fakat farklı açılara bakan 2 kameram kayıt cihazına 1 dk ara ile görüntü gönderecek yani 1 dk 4. Kamera sonra görüntü kesilecek be sıra 5. Kameraya gelecek 1 dk bu kamera çalışacak 1 dk sonra yine diğer kamera devreye girecek nasıl yapa bilirim?

Flaşör zaman rölesi alıp 1 dk açık 1 dk kapalı olacak şekilde ayarlarını yapın. Rölenin ortak ucuna kayıt cihazının video hattının canlı ucunu, normalde açık kontagına bir kameranın canlı ucunu, normalde kapalı ucuna da diğer kameranın canlı ucunu bağlayın. Her iki kameranın ve kayıt cihazının video hatlarının saşelerini birbirine bağlayın.

Flaşör zaman rölesi alıp 1 dk açık 1 dk kapalı olacak şekilde ayarlarını yapın. Rölenin ortak ucuna kayıt cihazının video hattının canlı ucunu, normalde açık kontagına bir kameranın canlı ucunu, normalde kapalı ucuna da diğer kameranın canlı ucunu bağlayın. Her iki kameranın ve kayıt cihazının video hatlarının saşelerini birbirine bağlayın.
Merhaba bana yapa bileceğim örnek bir şema paylaşa bilirmisin. İnternette hep 12v akım geçiyor röleden video sinyaline akım karışmaması gerekiyor. Yanlış biliyor olabilirim.

@wanted0035 güzel bir fikir vermiş.
Her iki kameranın beslemelerini bu röle üzerinden bağlayın. İlk başta röle enerjilenmemişse ortak uçtaki DC12V artı ucu röle ortak/common bacağına bağlı olacak ve kameraların DC12V beslemelerinin biri rölenin NC (normalde kapalı) ve diğeri NO (normalde açık) bacaklarına bağlı olacak. Dolaysıyla röle enerjilenmediğinde bir kamera kayıttayken diğer kamera beslemesi olmadığından devrede olmayacaktır. Flaşör devresi ile belirlenen süre sonunda enerjilendiğinde ise durum tam ters olacak, kayıt yapan kameranın enerjisi kesilecek diğeri besleneceğinden kayıta başlayacaktır. Kamera beslemelerinin DC12V eksi uçları DC12V beslemeye doğrudan bağlı olacak.

Uyumlu bir röle ve yanıp sönme aralığını bilmediğim örnek bir ayarlı flaşör devresi.
https://www.marketdijital.com/urun/...AQSyNCNBx9D_hTAmHZJvGalahqDS1z498CJSSYudhl8VA

Bu 120 saniyeye kadar ayarlanabiliyor; https://www.motorobit.com/ys-rt1m-12v-gecikmeli-zaman-rolesi-0-120s

Ekli dosyalar

• dc-12v-role-5-bacakli-role-cin-9521-34-B.jpg
    dc-12v-role-5-bacakli-role-cin-9521-34-B.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 5
Analog kamera dönemlerinde bu işi,kamera switch kullanarak yapıyorduk. Hala bulunuyor mu bilmiyorum.

Teşekkür ederim @rsimsek ve @wanted0035 Fakat bir sorum olacak bu şekilde kullanmak kameranın besleme kartına zarar vermezmi? Benim kullandığı bir sistem var fakat fabrikasyon kamera anahtarlayıcı zamanlı değil röleler var fakat sinyal kesip veriyor. Bu şekilde röleyi nasıl çalıştıra bilirim teşekkürler. Kameralarım analog kamera.

bence--- cd 4017 entegresiyle yani yürüyen isik ledleri yerine birer rele baglanip sirayla kamera baglantilari yapilabilir belki sadece fikir olsun

@wanted0035 sürekli gücü açıp kapatmak kameralara nasıl etki eder bilmiyorum? Belki kameraların gücü yerine video bağlantısının bir birini, bir diğerini açıp kapatmak daha güvenli olabilir. Bu tür bağlantı için orta kablolar röleye bağlanmalı eksi/ekranları birleştirilmeli.

kameraların gücünü kesmeyi kim söyledi? beslemeleri sürekli verilecek. Benim tarif ettiğimi tekrar yazmışsınız zaten?
@wanted0035 sürekli gücü açıp kapatmak kameralara nasıl etki eder bilmiyorum? Belki kameraların gücü yerine video bağlantısının bir birini, bir diğerini açıp kapatmak daha güvenli olabilir. Bu tür bağlantı için orta kablolar röleye bağlanmalı eksi/ekranları birleştirilmeli.

Kamera anahtarlayıcı da aynı şekilde çalışıyor. benim tarif ettigimi kutlayıp üzerine kamera anahtarlayıcı yazıyorlar.
Teşekkür ederim @rsimsek ve @wanted0035 Fakat bir sorum olacak bu şekilde kullanmak kameranın besleme kartına zarar vermezmi? Benim kullandığı bir sistem var fakat fabrikasyon kamera anahtarlayıcı zamanlı değil röleler var fakat sinyal kesip veriyor. Bu şekilde röleyi nasıl çalıştıra bilirim teşekkürler. Kameralarım analog kamera.
2 numaraya kayit cihazının video hattının canlı ucunu bağlayın.
1 ve 3 numaralara kameraların video hatlarının canlı ucunu bağlayın.
kamera ve kayit cihazinin video hatlarının saselerini birbirine bağlayın.
kameralara adaptörden besleme verin.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri