Kamera güç beslemesi

jicksss

Üye
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim harika bir forum sitesi açmışsınız bu yüzden sizleri tebrik ediyorum.. Ben ewime güvenlik kamera sistemi kuruyorum kameralar kapalı devre ccd kamera ve cctv 1+2 kablo kullanıyorum.. Sorunum şu ki kameraların güç beslemesini tek tek adaptörlerden değilde bilgisayardan yada tek bir smps adaptörden hepsini beslemek istiyorum fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.. Resimli olarak yada görsel olarak bunu bana anlatıcak biri varmı arkadaşlar.. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum iyi çalışmalar..

birkaç kamerayı tek bir Adaptörden beslemek istiyorsan kamera başına yaklaşık 1A olarak hesapla ve ona göre bağlantını yap derim ben..

kamera beslemelerinde adaptör ne kadar amperli olursa olsun kameralardan uzaklaştıkça dc gerilim kayıplar olusuyor ve görüntü bozuluyor özellikle senin yaptıgın gibi kamera kablosu diye çekilen yani görüntü ve gerilim aynı kablolardan gidenlerde problemler daha artıyor benim önerim tabi yer müsait ise adaptör şeklinde kameranın üzerindeki ihtiyaç degerlerine göre hemen yanlarına adaptör koymak eğer kamera hazırda degilse seçimi yaparken 220 v kamera seçmek umarım ukalalık olarak algılamazsınız affınıza sıgınıyorum saygılar

ilginiz için teşekkür ederim..

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim harika bir forum sitesi açmışsınız bu yüzden sizleri tebrik ediyorum.. Ben ewime güvenlik kamera sistemi kuruyorum kameralar kapalı devre ccd kamera ve cctv 1+2 kablo kullanıyorum.. Sorunum şu ki kameraların güç beslemesini tek tek adaptörlerden değilde bilgisayardan yada tek bir smps adaptörden hepsini beslemek istiyorum fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.. Resimli olarak yada görsel olarak bunu bana anlatıcak biri varmı arkadaşlar.. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum iyi çalışmalar..

Selam. Eğer kullandığınız kablo kaliteli bir kabloysa ve besleme tellerinin çapı yeterliyse kuvvetli bir adaptörle sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz kameralarınızı. Ev içerisinde montaj yapacağınızdan en uzun kablonuz tahminen en fazla 100 Metre uzunlukta olacaktır, bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Kuvvetli bir 12V smps mode kamera adaptörü yada bilgisayar power supply ı ile besleme yapabilirsiniz. Blgisayar power ı kullanacaksanız HDD taktığınız uçlardan sarı ve siyah olan tellerden DC12 V alabilirsiniz.

Selam. Eğer kullandığınız kablo kaliteli bir kabloysa ve besleme tellerinin çapı yeterliyse kuvvetli bir adaptörle sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz kameralarınızı. Ev içerisinde montaj yapacağınızdan en uzun kablonuz tahminen en fazla 100 Metre uzunlukta olacaktır, bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Kuvvetli bir 12V smps mode kamera adaptörü yada bilgisayar power supply ı ile besleme yapabilirsiniz. Blgisayar power ı kullanacaksanız HDD taktığınız uçlardan sarı ve siyah olan tellerden DC12 V alabilirsiniz.

power derken kullandığı pc nin power mı? (yani kameraların kayıt ve görüntü işlemini yapan pc nin ) yoksa haricen başka bir power mi kullanacak.

Kamera besleme hatları ayrı fazlardan olursa sorun olabileceğini duymuştum. Aynı faz olduğu sürece bir sorun olmaz herhalde.

Haricen bir pawr alacaksa neden adaptör almasın ki power dahamı ucuz..
Yazın ama birazda mantıklı olun..

Size mantıksız gelen nedir anlayamadım. Mantıklısını anlatırsanız hep beraber öğreniriz.
Kaliteli bir bilgisayar power supply ünitesi ile 32 adet IR kamerayı sorunsuz besleyebiliyorum. Piyasada ucuza (15-25 usd) satılan pek çok kamera adaptörü kalitesiz. Gerçek 250 Watt verebilen bir psu yu ucuz kamera adaptörlerine tercih ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri