Kablosuz kamera sisteminde verim?

mesutelb

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar büyük bir siteye çevre güvenliği adına kamera sistemi döşeyeceğiz. Site 56 blok tan oluşuyor ve 20 dönümlük dikdörtgen biçimli alana sahip .Yaklaşık 18 kamera takacağız .Lakin kablolama mümkün değil... Kablosuz kamera sistemi yapanlar var mı ?... 500 mt de kaliteli görüntü alabilirmiyiz?
Tavsiye ettiğiniz ürün varmı?
Teşekkürler...

evet ses ve görüntü aktaran cihazlar var fiyatları ise çalışma frekansı,kanal sayısı ve aktarım mesafesine göre değişiyo ... tabi biraz maliyetli bir sistem birde görüntüyü başka bir cihaz alırmı bilmem yada parazit olurmu

linki inceleyin

Opax Güvenlik Kablosuz Kamera ve Alarm Sistemleri :: Kablosuz Kamera Sistemleri > OPAX-610T 2.4 GHZ 12 KANAL 1-2 KM GÖRÜNTÜ VE SES AKTARIM CİHAZI, OPAX-610T TRANSMITTER KABLOSUZ VIDEO VERICI,TRANSMITTER,KABLOSUZ VIDEO VERICI,KABLOSUZ LINK,kablosuz ka

Son düzenleme:
kablosuz görüntü aktarımını ip teknolojiyle wi-fi haberleşme protokolleriyle gerçekleştirebilirsin. 14 km çapındaki bir bölgede 7 speed 5 sabit kameralı bir projeyi 18 fps hızında wi-fi olarak görüntü aktarımını yaptık. oldukça pahalı bir teknolojidir.

Teşekkürler... IP kamera kullanacağız o zaman , bize de maksimum 600 mt iletişim lazım ..........pahalı olabilir ,lakin ben buna mecburum;)

Son düzenleme:
evet ses ve görüntü aktaran cihazlar var fiyatları ise çalışma frekansı,kanal sayısı ve aktarım mesafesine göre değişiyo ... tabi biraz maliyetli bir sistem birde görüntüyü başka bir cihaz alırmı bilmem yada parazit olurmu

linki inceleyin

Opax Güvenlik Kablosuz Kamera ve Alarm Sistemleri :: Kablosuz Kamera Sistemleri > OPAX-610T 2.4 GHZ 12 KANAL 1-2 KM GÖRÜNTÜ VE SES AKTARIM CİHAZI, OPAX-610T TRANSMITTER KABLOSUZ VIDEO VERICI,TRANSMITTER,KABLOSUZ VIDEO VERICI,KABLOSUZ LINK,kablosuz ka
verim alırsın opaxın kablosuz alıcı verici ile net görüntü olması için arada hiç bir engel olmıycak cihazlar birbirini görmesi lazım .
yanlızca ben ürünü kullandım verimi güzel ama arıza verirse allah kolaylık versin beklersin ben halen bekliyorum 2 sene oldu ürünler korede yapılıyor bir parac için koreye gidilmezmiş :) buyrun birde burdan yakın

arkadasım kendinmi aldın bu işi kendin aldıysan git perpaya orda istedigin bilgiyi alırsın ve istedigin bütçeye uygun cihazda bulursun :)
siz site yönetiminde iseniz verin bir şirkete en azından istihdam yaratın servis istiyorsan kaliteden ve fiyatdan ürün vermiycen

kablosuz sistemler yeni yeni sitemlere giriş yapmakta. bende önceleri çok sıcak bakmıyordum.görüntü nasıl olur,etkilenirmi,mesafe gibi
fakat uygulamayı baya yüksek sayıda speed dome kamera ve sabit kameralarıyla bizzat yaptıktan sonra bunun tam tersi olduğunu gördüm.görüntüler süper. fiber optik kabloda bu işle uğraşanlar bilir speed dome kamerayı hareket ettirmek için joystıck e el attığınızda
1 sn gibi bekleme olur.kablosuzda direk koaksiyel üzerindeki gibi anında tepki veriyor.maliyetine gelince çok zor arazi koşullarında yapacağınız alt yapı sistemini hesap edince ve zarar verilebilme olasılığı düşününce kablosuz iyi cihazlarla ve iyi profesyonel bir montajla daha sorunsuz fiyat olarak uygun bir sistemdir.

Elektironik haberlesme bolumunde bakarsaniz bi arkadasin actigi konu var wireless anteni? Diye orda yaptigim sistemin fotolarini koydum bu sistemle cameranin eternet girisini ap ye takarsaniz 100 km noktadan noktaya aktarir goruntuyu ayni camreranin eterneti bilgisayara takik gibi tek kamera yi bu sekilde kablosuz aktarmanin maliyeti 400 lira olur eger mesafe 5 km gibi kisabir mesafeyse tek kamera. 200 2 kamera 300 5 kamera 600 diye artar hic bir sekilde yagmurdan ruzgardan etkilenmez internet bag
Antisina gerek yoktur yerel ag olur

Bir tesekkur yeterli

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

slm arkadaşlar işyerimde internetim var ama evimde yok aynı interneti evimdede kullanmak istiyorum mesafe 150metre arada binlar var ama bir noktadan görüyor bana neler lazım bilen arkadaşlar varsa lütfen yardım

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri