Kablonun bakır kalitesi ölçülebilir mi ? Piyasadaki en kaliteli kablo markası hangisi ?

ghost-x-

Üye
Arkadaşlar herkese merhabalar
sıva altı döşediğim elektrik kablolarında son zamanlarda özellikle dolar artışından sonra aşırı bir marka çeşitliliği gelmeye başladı her gün farklı markadalarda kablolar gelmeye başladı bazı kabloları nakit ödeme yapmadan alamadıkları için farklı markalara yönelmeye başladılar
Normalde nya ÖZNUR, HES, PYRSMAN, TTR DE ÇARKIT VEYA ÖZNUR markaları ile çalışıyorum ama son zamanlarda ALTIN KABLO, GÖLDAĞI ,KEREM ve benzeri kablolar görmeye başladım
Benim merak ettiğim bu kablolarda kullanılan bakırın kalitesi ölçülebilir mi ? bazıları çok sert oluyor , bazıları yumuşak oluyor , bazılarının ham maddesine alüminyum karıştrıldığı iddia ediliyor benim herhangi bir cihaz ile bakır kalitesini anlamam mümkün mü ?
sıva altı tesisatta nya kabloda önereceğiniz en kaliteli marka nedir ?
ttr döşemelerinde önereceğiniz marka nedir ?
görüşlerinizi alabilir miyim ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar herkese merhabalar
sıva altı döşediğim elektrik kablolarında son zamanlarda özellikle dolar artışından sonra aşırı bir marka çeşitliliği gelmeye başladı her gün farklı markadalarda kablolar gelmeye başladı bazı kabloları nakit ödeme yapmadan alamadıkları için farklı markalara yönelmeye başladılar
Normalde nya ÖZNUR, HES, PYRSMAN, TTR DE ÇARKIT VEYA ÖZNUR markaları ile çalışıyorum ama son zamanlarda ALTIN KABLO, GÖLDAĞI ,KEREM ve benzeri kablolar görmeye başladım
Benim merak ettiğim bu kablolarda kullanılan bakırın kalitesi ölçülebilir mi ? bazıları çok sert oluyor , bazıları yumuşak oluyor , bazılarının ham maddesine alüminyum karıştrıldığı iddia ediliyor benim herhangi bir cihaz ile bakır kalitesini anlamam mümkün mü ?
sıva altı tesisatta nya kabloda önereceğiniz en kaliteli marka nedir ?
ttr döşemelerinde önereceğiniz marka nedir ?
görüşlerinizi alabilir miyim ?

Merhaba pıyasada merdıven altı uretım yapan kablo markası çook
en sık kullanılan nym de altın-hes pyresman
nya da öznur vasat iş yapmaz vatan-seval

nya da öznur vasat iş yapmaz
usta hangi konuda vasat ben yıllardır öznur kullanıyorum henüz bir sıkıntı yaşamadım
eskiden hep siemens kablo vardı taklitleri çıkınca öznura geçtim ama henüz bir sıkıntı görmedim bu konuda aydınlatırsanız sevinirim
birde NEXANS marka kablo var sanırım oda iyi dediler fikriniz nedir ?

Ekli dosyalar

• erse_e_teknik_büyük_tablo4.jpg.png
    erse_e_teknik_büyük_tablo4.jpg.png
    55.2 KB · Görüntüleme: 311
nya kablolarda bakmam gereken sanırım sınıf 6 oluyor doğru mudur ?
hepsi birbirine yakın zaten. 7,5-8 arası.
bu durumda örneğin 2,5 mm kalınlığında 100 metrelik bir nya kablonun direncini ölçtüğümde 7,98 km /10 : 0,798 çıkıyor yani direncin 0,798 mi çıkması gerekiyor ?
100 metre 2.5mm2 iletken 0.798 ohm olması lazım.
Direnc hangi kabloda düşükse o iyidir.

..direnç ölçerek kalite tesbiti zor gibi..değerler çok düşük..
elementlerin oranının standartlar içinde olduğunu nasıl anlayacağız..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri