Kablo taşıma kapasitesi

swag811

Üye
Hayırlı pazarlar cümleten .Yaklaşık 70-80 metre mesafeden jeneratörden 220v elektrik çekmek için kablo kesiti soracaktım uygunmu diye yardımcı olabilecek varsa sevnirim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    247.2 KB · Görüntüleme: 27
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hayırlı pazarlar cümleten .Yaklaşık 70-80 metre mesafeden jeneratörden 220v elektrik çekmek için kablo kesiti soracaktım uygunmu diye yardımcı olabilecek varsa sevnirim.
İçinden geçen akım önemli.
Ben akımın karekökünü alıp 0.8 ile çarpıyorum.
Örneğin 100 amper geçiyorsa 8 mm çapında olmalı.

İçinden geçen akım önemli.
Ben akımın karekökünü alıp 0.8 ile çarpıyorum.
Örneğin 100 amper geçiyorsa 8 mm çapında olmalı.
Herhalde zamanın süzgecinden geçmiş , iyice demlenip olgunlaşmış bir formül. Ajandamin en önemli yerine kaydedeceğim. Benimde motor akımını bulmak için motor kw değerini 3 e bölüp 4 ile çarpan şahane bir ustam vardı.

Herhalde zamanın süzgecinden geçmiş , iyice demlenip olgunlaşmış bir formül. Ajandamin en önemli yerine kaydedeceğim. Benimde motor akımını bulmak için motor kw değerini 3 e bölüp 4 ile çarpan şahane bir ustam vardı.
1 kilometre uzunluğa kadar kullan. Gerçeğe uygun uzun formül varda bu kısa kolay geliyor. :)

artık ne maydanoz oluyorum, ne salça, ne de tuzluk. mantıklı makul sorular istiyorum. jeneratör kw bilgisi yok, kullanılacak cihazların tüketeceği kw ve cinslerinin bilgisi yok, sen tut bana kablo bilgisi sor. neyin hesabını yapayımda neyin çapını vereyim? isteyen bana istediği kadar kızsın. böyle ucu açık sorulara cevap vermek bile abesle iştigal. konu sahibi arkadaşın kullanacağı cihazlar ve jeneratör kapasitesi devlet sırrı değilse bilmek isterim forum adına. şimdi sıfat kültürümü pasifize ediyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri