Kablo kesiti hesabı.

emmir01

Üye
merhaba arkadaşlar.elimizde 8adet kaynak makinası var ve toplam 250kw güçlü.320mt mesafeden kablo çekimi yapacaz. buna uygun kablo kesiti kaçlık olur.acil yardımcı olabilir misiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba arkadaşlar.elimizde 8adet kaynak makinası var ve toplam 250kw güçlü.320mt mesafeden kablo çekimi yapacaz. buna uygun kablo kesiti kaçlık olur.acil yardımcı olabilir misiniz.
Hızlıca yazıyorum eve gidip tekrar bakıp hesaplama yapamadım. Öncelikle sami abinin dediği gibi trafonuz yoksa mutlaka! özel bir trafo kurmanızda yarar var. Diğer soruna gelecek olursak:
(100 x mesafe x talep güç)/(İletken katsayısı x kablo kesiti x 380 x 380) olarak hesaplama yapip gerilim düşümü hesaplanıp, (talep güç) / (1.73 x 0.8 x 380 ) ile akım kontrol hesabıyla kablo kesitinizi hesaplayabilirsiniz.

arkadaşalr merhaba elimde 33 kw bi klima var bunun kablo kesitini tayin etmem lazım p=1.73x3890x08=63A buldum kablo kesitini bundan sonra ne yapmam gerekiyor

peki ondan sonra kablo kesitine nereden bakablirim
benimki klima 20 metre mesafe var gerilim düşümü yüzdesi %1 alsam olur mu

peki ondan sonra kablo kesitine nereden bakablirim
benimki klima 20 metre mesafe var gerilim düşümü yüzdesi %1 alsam olur mu
20 metre için akım kontrol hesabına göre seçmeniz daha uygun olur.
kısa mesafede akım kontrol
uzun mesafede hem gerilim düşümü hemde akım kontrol'e göre kablo seçmeniz uygundur.

arkadadşlar merhaba elimde 293.9 kw lik bi güç var mesafe 200 metre .Ia=559 A çıkıyor.gerilim düşümü ise
3=0.0124x293.9x200/3=243 çıkıyor ama böyle bi kesit yok nasıl yapabilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri