Kablo kesiti belirleme

Pratik bir bilgi, tabloda verilen değerin bir üst kalınlığıni kullanmak..
Ne kadar doğru tartışmak gerek. Hesabı olmayan işin izahı olmaması gerek.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kablo kesit hesabı tabloları var, internetten tek aramada listeyi bulabilirsiniz. Bütün değerleri Ezbere ben de bilmiyorum. Pratik bir bilgi, tabloda verilen değerin bir üst kalınlığıni kullanmak... İkinci konu da, (açıkcası en başta önemli olan konu) bağlantıyı yapacağıniz ana tesisat (yani birincil ev diyelim) üzerinde kullanılan yük ve sizin yapacağınız bu ikinci eklemelere ana güç kablonuz tahammül edebilecek mi? Bunları hesaplamadan yapmamak lazım. Bu yüzden Kurulu güc, aktif olarak kullanılan güç, aynı anda çekilen maksimum akım değeri gibi bilgileri göz önünde bulundurmadan hesap yapmak mümkün değil
Cevap içinde teşekkür ederim birincil evdeki kullanılmayan 3 fazdan birine entegre edeceğim

2x6 çek kabloya fazla yuklenme kaçak akım tak 32a sigorta yeter topraklamayı unutma kolay gelsin

Bana sorarsan ileteceğin yapıya da sigorta gerekiyor.Topraklama önemli,onu da eklemelisin...Toprağa 4mm2 kablo ve içeri prizlere de 2,5 mm2 kablo yeter...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri