Kaçak akım rölesinden aynı fazı geçirmek

etkga

Üye
Arkadaşlar trf kaçak akım rölesine aynı fazı geçirirsek atar mı? Mesela girişe rst değil de s yi iptal edip r den köprk atsak yani rrt verirsek?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hayır geçici olarak böyle besleme yapmak doğru olur mu onu soruyorum çünkü ana pano barasına fazın biri gelmiyor kacak akım rölesini iptal etmek isteniyorum çünkü arıza giderilince mecbur tekrar takılması gerekecek vatandasıda elektriksiz bırakamıyorum

Sorumluluk size ait olmak üzere ! geçici süre il röleyi devre dışı yapabilirsiniz.

Hocam durum şu mevcut tesisatlar yenilendi ve eski monofaz hatlar iptal edildi ama iç tesisatlar sorunlu kişi yaptırmak istemiyor hemde elektriksiz kalmak istemiyor ama dağıtım şirketi onaya geldiğinde o kar mecburen devreye alınacak o yüzdende hiç bir röleyi iptal etmek istemiyorum yani kişi tesisatını mecburen düzeltecek, şimdiki sorun geçici, dağıtım panosu barasındaki fazın biri gitmiş evlerde yeni hali trifaze eski hali monofaze olduğu için evlerde enerji vardı,eski hat iptal oluncada sorun oldu bu giden faz arızası düzeltilecek, bende o arada kaçak akım rölesini iptal etmeden fazı rrt olarak versem kurabilir miyim yoksa direkman atarmı onu soruyorum

rölenin çıkışından yapman gerek.giden faz gelirse gümlemesin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri