Kaçak akım rölesi Site sorunu

xhan

Üye
İyi günler 4 bloktan olusan bir stede oturuyorum bloklar arasi yaklasik 5 mt.Kacak akimin atmasi yanliz benim dairemdem kaynaklanmiyor.Aksam veya gunduz birden kacak akim rolesi atiyor site watsap grubundan diger bloklardaki dairelerinde atmis oldu yazililiyor.Butun dairelerin cogunda ayni anda.Sorum bu olay neden olur.ikincisi elektirkci getirdim sitenin topraklamasi kotu dedi butun evleri tek tek kontrol edicem dedi 63 daire var.Site sakinlerine soyledim cogu orali olnadi.kimisi sigorta degerini yuksett dedi.Size sorum ev sorun olmiyac sekilde bu kacak akim rolesi isini nasil cozerim tek basina

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Öncelikle,rölenizi bağışık tiple deneyerek
başlıyabilirsiniz.Sorun devam ederse,iyi
bir elektrikçi bulmanız gerekecek.
İlginiz icin tesekkurlerde rolenin basik tipi nedir acabilirmisiniz.Benim role schneider 4x25

İyi günler 4 bloktan olusan bir stede oturuyorum bloklar arasi yaklasik 5 mt.Kacak akimin atmasi yanliz benim dairemdem kaynaklanmiyor.Aksam veya gunduz birden kacak akim rolesi atiyor site watsap grubundan diger bloklardaki dairelerinde atmis oldu yazililiyor.Butun dairelerin cogunda ayni anda.Sorum bu olay neden olur.ikincisi elektirkci getirdim sitenin topraklamasi kotu dedi butun evleri tek tek kontrol edicem dedi 63 daire var.Site sakinlerine soyledim cogu orali olnadi.kimisi sigorta degerini yuksett dedi.Size sorum ev sorun olmiyac sekilde bu kacak akim rolesi isini nasil cozerim tek basina
Sorununuz gece gündüzden bağımsız. Peki mesela kombilerin genelde yanmadigi sıcak havalarda da bu sorun gözüküyor mu ?

Evet mevsim fark etmiyor yaz kis her zaman var

Tesisat bilinmiyor .
Her daireye veya bölüme 300mA ve 30mA
veya
Her daireye veya bölüme 30mA

Binanızdaki 300mA kaçak akım rölesi atma durumu ?
Sadece 30mA rölemi ? atıyor

Sadece ev sigorta tablasindaki 30 ma atiyor
İlginen arkadaslara tesekkurler tek sorum var.İsim geregi cogu zaman evde olmuyorum.Bu kacak akim rolesinin kendi atip acilan otamatik olani varmi buzdolabinin icindekileri atmaktan biktim

Son düzenleme:
Önemli olan nedenini bulmak .
Ölçümler yapılmalı.
Şantiye elektrigimi kullanıyorsunuz .
Yoksa bina iskani mi?
Resmi ( sozlesmeli ) kullaniyorsunuz her dairenin sayacı var .

Asansörde durum ? Kar atması

Zamana karşı yarış diyelim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri