Kaçak akım rölesi Site sorunu

Sadece ev sigorta tablasindaki 30 ma atiyor
İlginen arkadaslara tesekkurler tek sorum var.İsim geregi cogu zaman evde olmuyorum.Bu kacak akim rolesinin kendi atip acilan otamatik olani varmi buzdolabinin icindekileri atmaktan biktim
Buzdolabı lınyesını, kacak akım rölesini girişin3den alıp, bagımsız hale getirin. Ben, lux bir sitede teknık servis olarak çalışdım. Bu sorun kronık idi.Ben ayrıldıkdan sonra, siteye prafudr yaptırdılar.
Ayrıca, her bir linye, en az 1 mA olarak kaçak akım kabul ediliyor. Toplamı, 30 mA i aşan linye sayısı bulunabilir. Yaptırabilirseniz, 3 adet tek fazlı kaçak akım rölesi baglatıp, mevcut linye sayısını 3 böldürüp bu kaçak akımlara dagıtmak. En azından, kaçak akım attıgında arızanın ne tarafda oldugunu bulursunuz. İşiniz zor, sorununuz kronik, kolay gelsin..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Buzdolabı lınyesını, kacak akım rölesini girişin3den alıp, bagımsız hale getirin. Ben, lux bir sitede teknık servis olarak çalışdım. Bu sorun kronık idi.Ben ayrıldıkdan sonra, siteye prafudr yaptırdılar.
Ayrıca, her bir linye, en az 1 mA olarak kaçak akım kabul ediliyor. Toplamı, 30 mA i aşan linye sayısı bulunabilir. Yaptırabilirseniz, 3 adet tek fazlı kaçak akım rölesi baglatıp, mevcut linye sayısını 3 böldürüp bu kaçak akımlara dagıtmak. En azından, kaçak akım attıgında arızanın ne tarafda oldugunu bulursunuz. İşiniz zor, sorununuz kronik, kolay gelsin..
Tersini düşünüp sadece buzdolabını kaçak akım rölesinde bıraksak olmaz mı baba ( Tabi ki üç fazli için zor bir işlem ) 😀 Bakalım makbul mü maktül mü. Ama birde herkesin atıyormuş, onu nereye koyacağız. Koca site bizim buzdolabı yüzünden mi mağdur oluyor 😀 Aklıma neden kombi geldi onuda söylemek istiyorum. Kombilerde elektronik ateşleme devreleri var. Acaba bunlar harmonik kaynağı olabilir mi?

Son düzenleme:
Tersini düşünüp sadece buzdolabını kaçak akım rölesinde bıraksak olmaz mı baba ( Tabi ki üç fazli için zor bir işlem ) 😀 Bakalım makbul mü maktül mü. Ama birde herkesin atıyormuş, onu nereye koyacağız. Koca site bizim buzdolabı yüzünden mi mağdur oluyor 😀 Aklıma neden kombi geldi onuda söylemek istiyorum. Kombilerde elektronik ateşleme devreleri var. Acaba bunlar harmonik kaynağı olab Hocam, lüks rezıdansdan bahsediyorum. Merkezi ısıtma var idi. Bu zaman kadar, nokta atışı ile KAR sorununu çözen usdat görmedim. Hepimiz, yaşadıklarımızdan örnekler veriyoruz.

Tavsiyeniz üzerine yilkomer den AG Parafudr kısmını okudum üstadım daha önce . Çözüm olarak isterseniz siz sunabilirsiniz.
yok ben kaçak akım konusunda artık bir tek kelime yazmamaya karar verdim hatta operatöre söledim sadece kaçak akıma bir konu başlığı açsın hatta formun adı kaçak akım formu olsada olur sıkıntı yok benim için .. bir konu hakkında 10 yıl yazılmazki..

yok ben kaçak akım konusunda artık bir tek kelime yazmamaya karar verdim hatta operatöre söledim sadece kaçak akıma bir konu başlığı açsın hatta formun adı kaçak akım formu olsada olur sıkıntı yok benim için .. bir konu hakkında 10 yıl yazılmazki..
Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp ikram etmek diye bir deyim vardı eskilerde. Gençler duymuş olsun 😀

Evde kullanılan cihazlar nedir bunu da öğrenmek lazım. Türk parasının değeri kağıt parçasından ibaret olduğu için saçma sapan sistem kullanıyoruz. Her linye için ayrı röle kullanılması gerekiyor ama işte her şey pahalı olunca kimse böyle bir işe sıcak bakmıyor. Rölenin tipi A mı yoksa AC'mi? Monofaze mi yoksa Trifaze mi? kullanılan malzemeler nedir? tesisatın kablo kesiti nedir? böyle soru sorulmaz kimse medyum değil.

Bence kaçak akomda yada tesisatta sorun var herkeste kaçak akım var herkes öyle atmaya kalsa isyan çıkardı.tesisat kontrol edilmeli yada tavsiye değildir ama bir üst kademe takılarak deneme bilir

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri