Kaçak Akım Problemi Hk.

KsK_Raist

Üye
Merhaba,
İşletmemizde kaçak akım sorunu yaşamaktayız. Durumu şu şekilde izah edeyim. 3 farklı sürücü markası bunlar ABB, Siemens ve Delta olmak üzere aynı motor ile çalıştırdık. Fakat kaçak akım taktığımızda sadece siemens sürücüde atmaz iken diğer iki sürücüde kaçak akım atıyor. Bunu önlemek için ne yapabilirim. Kullandığım sürücü modelleri,

ACS550 ABB 2.2 kW
G120 Siemens 2.2 kW
Delta Klasik 2.2 kW
Kullandığım kaçak akım tipi : SİEMENS 5SV5 346-6 30mA TYPE A ( Hem Ac Hem Dc ) Değerli üstadlardan bilgi ve yorumlarınızı almak isterim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,
Evet konulara baktım ve içine girdikçe girdim. Bunların selektiviteli tipli olanlarından her markanın kendince tanımlanmış numaraları var. Fakat sonuçta biz bunu tek pano için sorunu çözdüğümüzde diğer panolar içinde aynı sorunu yaşadığımızda bu kaçak akımların toplamları yangına karşı korumalı troid kaçak akımlar için 300mA sınırını aşmış olmayacak mıyız ? 50 adet tali panomuz da her birinde 20mA çıksa toplama vurduğumuzda ADP panomuzdaki yangına karşı troid kaçak akımı attıracaktır. Yanlış mı düşünüyorum ?
Bunları çözmek için toroid trafo bağlasak yada topraklamasını ayrı çeksek sorunu çözebilir miyiz ?

50 tane tali panoyu besleyen ana dağıtım panosuna 300mA rölemi takmayı planlıyorsunuz?

Merhaba,
Evet konulara baktım ve içine girdikçe girdim. Bunların selektiviteli tipli olanlarından her markanın kendince tanımlanmış numaraları var. Fakat sonuçta biz bunu tek pano için sorunu çözdüğümüzde diğer panolar içinde aynı sorunu yaşadığımızda bu kaçak akımların toplamları yangına karşı korumalı troid kaçak akımlar için 300mA sınırını aşmış olmayacak mıyız ? 50 adet tali panomuz da her birinde 20mA çıksa toplama vurduğumuzda ADP panomuzdaki yangına karşı troid kaçak akımı attıracaktır. Yanlış mı düşünüyorum ?
Bunları çözmek için toroid trafo bağlasak yada topraklamasını ayrı çeksek sorunu çözebilir miyiz ?

Profesyonel yardım almanız yararınızadır .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaçak-akım-rölesi-hesabı.149225/page-2

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri