Kaçak akım koruma rölesi atması

furknn

Üye
evet arkadaşlar röle seyrek olarak atıyor attığında bazen hemen kaldırılabilirken bir keresinde bütün sigortaları indirmeme rağmen açılmadı bildiğim kadarıyla sorun nötr hat üzerinde olmuş oluyor sigorta kutusunu açtığım zaman nötr ve topraklama klamensi olmadığını gördüm kaçak akım koruma rölesinden çıkan nötr hat direkt duvarın içine giriyor kolon deliğinden gelen topraklama hattı da aynı şekilde bir kabloya bağlanmış o kablo da nötr hattın gittiği deliğe giriyor bu delikte sadece bu 2 kablo var anladığım kadarıyla duvar içinde dağıtmışlar görüntü aşağıdaki gibi sizden röleyi attıran sorunu nasıl bulabileceğim konusunda yardımcı olmanızı istiyorum teşekkürler

thumbnail_20200503_131605.jpg
thumbnail_20200503_132514.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
3 kutuplu 40 amper sigorta neyi besliyor ? Evinizin beslemesi 3 faz herhalde . Bu durumda oda giriş sigortası mi ? Niye böyle bir sigorta kullanılmış. Bir fazdaki arızada daire komple enerjisiz kalır. Birde 32 amper var . O nedir ?

Madem sigortaları indirmenize rağmen kacak akim rölesini kaldırmıyorsanız dediginiz gibi nötr ü söküp kaldırmayı niye denemediniz?

3 kutuplu 40 amper sigorta neyi besliyor ? Evinizin beslemesi 3 faz herhalde . Bu durumda oda giriş sigortası mi ? Niye böyle bir sigorta kullanılmış. Bir fazdaki arızada daire komple enerjisiz kalır. Birde 32 amper var . O nedir ?

32 amper ve 40 amper olanları epey araştırdım bir şey bulamadım tahminimce termosifon benzeri şeyler için konulmuş evimizde böyle bir yapı yok yani boş duruyorlar boş
boş olması bir fazdaki arızayla tüm hattın sorun yaşamasını engeller mi
Madem sigortaları indirmenize rağmen kacak akim rölesini kaldırmıyorsanız dediginiz gibi nötr ü söküp kaldırmayı niye denemediniz?
aklıma geldi ancak röle panoyu sökene kadar düzeldi nötr de olduğuna emin olamadım

Kafana göre Pano kurcalarsan akşam helvanı dağıtırlar. Siz Elektrikçi misiniz?

Kafana göre Pano kurcalarsan akşam helvanı dağıtırlar. Siz Elektrikçi misiniz?
haklısınız hocam da eve gelen elektrikçi röleyi değiştirip gidince böyle kendi başımıza kalıyoruz ustalarımızın genelinin hali

haklısınız hocam da eve gelen elektrikçi röleyi değiştirip gidince böyle kendi başımıza kalıyoruz ustalarımızın genelinin hali
Arkadaşım sen sen ol Elektrik Panosu'nu kurcalama, hele ki 380V varsa! Maşa varken elini köze sokma!

Elektrikçi'ye rica edin, 63A/30mA bir röle ile bunu değiştirip denesin, eğer sorun devam ederse yine yardımcı oluruz. Bunun için geribildirim yaparak foruma sonuçları yazın. Elektrikçi tecrübeli bir Elektrikçi olsun, eşe dosta sorun referans alın.

Arkadaşım sen sen ol Elektrik Panosu'nu kurcalama, hele ki 380V varsa! Maşa varken elini köze sokma!

Elektrikçi'ye rica edin, 63A/30mA bir röle ile bunu değiştirip denesin, eğer sorun devam ederse yine yardımcı oluruz. Bunun için geribildirim yaparak foruma sonuçları yazın. Elektrikçi tecrübeli bir Elektrikçi olsun, eşe dosta sorun referans alın.

rölenin akım değerini artırmak neyi kontrol etmek amacıyla acaba tesisata bir ekleme yapmadık 5 yıldır aynı düzen
tabiki insanlara yardımcı olmak isterim
bu arada ilk iş fişlerin de kontrolünü yapmaktı sağlamlardı

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri